skip to Main Content
Aşk Psikolojisi

Aşk Psikolojisi

Âşık olduğumuzda sadece duygusal değişim yaşamayız; neredeyse hayatımız yeniden şekillenir. Çünkü aşk, insanın konuşmasını, huyunu suyunu, yemesini içmesini, uyumasını, işini, arkadaşlıklarını; özetle, her şeyini değiştirir.

Mutluluk kadar üzüntü, nefret ve öfkeyi de yoğun olarak yaşadığımız bir durum olan aşk, aynı zamanda kişiye ve kişiliğe göre de biçimlenir. Böylece insandan insana değişen çeşitli aşk yaşantıları ortaya çıkıverir.

Aşkın insanın hayatına derinlemesine nüfuz eden bütün bu etkilerine ve ortaya çıkan sonuçlara sadece tek bir açıdan bakmak pek mümkün değildir. Üstelik, aşkın insanlar üzerindeki tesirini daha iyi anlayabilmek için psikolojik, sosyolojik, nörolojik ve biyolojik boyutlarına bütün olarak bakmak yerinde olur.

Bu kitapta, aşkın insan üzerindeki etkileri yaşanmış örneklerle anlatılırken, aynı zamanda çeşitli kişilik türleri aşk odağa alınarak derinlemesine inceleniyor.

Aşk Psikolojisi

Kitaptan Alıntılar

"Dünyevi acıları aşk gibi kuvvetli bir merhemle sarmak, en etkili tedavi yöntemidir. Şu da var ki, aşk insanı tedavi ettiği gibi, tedaviye muhtaç hale de getirebilir."
"Seven kişi, sevdiğini düşündüğü zaman her şeyi unutur. Kalbi hızla çarpmaya başlar. Adeta içinde kabaran bir deniz vardır. Onunla birlikteyken zaman hızla akıp geçer, kendini çok mutlu hisseder."

Satış Noktaları

Back To Top