skip to Main Content
Bediüzzaman Ve Talebelerinin Hukuk Mücadelesi

Bediüzzaman ve Talebelerinin Hukuk Mücadelesi

Ankara′da tutuklu bulunan Nur talebelerine, mahkemeden mahkemeye koşarak Nur davalarıyla ilgilenen Bekir Berk sorar: "Sizin bir an evvel buradan kurtulmanız için mi çalışayım… Yoksa davanızı mı savunayım?" Talebeler davalarının savunulmasını isterler:

"Biz hapse razıyız, yeter ki fikirlerimizin haklılığı ortaya çıksın."

Silaha sarılmayan, otoriteye direnmeyen, rejimi zorla yıkmayı hedeflemeyen… Ama öte yandan da davasının hakkaniyetini sonuna kadar savunan Nur talebeleri… Ve çekilen tüm sıkıntılarla birlikte, aylarca süren tüm davalardan çıkan ortak sonuç: Suçsuz!

Bediüzzaman ve Talebelerinin Hukuk Mücadelesi

Kitaptan Alıntılar

Zulme maruz kaldığımız o elemli, sıkıntılı günlerde kısmen şahidi olduğumuz bu müthiş hukuk mücadelesini ve o büyük sıkıntıların bir kısmını nazara verip bu mücadelenin ustabaşısı olan, Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri’nin ve O’nun kahraman talebelerinin mahkemelerdeki duruş tarzını, üslubunu, metodunu ve fedakârlığını her zaman ve her yerdeki mağdur ve mazlum insanların irfanına bir ölçü olarak sunmayı haddimin fevkinde bir vazife kabul ettim.
Maksadım Hz. Adem(as) zamanından beri devam edip gelen ve kıyamete kadar devam edecek olan bu mücadelenin mihenk taşlarını göstermektir.

Satış Noktaları

Back To Top