skip to Main Content
Bilinçli Aile Olmak

Bilinçli Aile Olmak

Evlilik öncesinde veya aile içi iletişimde yaşadıklarınız her zaman tozpembe olmayabilir. Önemli olan, çözüm bekleyen sorunlara nasıl yaklaştığınızdır. Problemleri çözmeye yönelik tavrınız, dünyayı size ve ailenize dar eden sıkıntıları bir anda uzun vadeli mutluluğunuz için fırsata dönüştürebilir.

Kitaplarıyla yüz binlerce okura aile içi iletişim konusunda pratik ipuçları sunan Prof. Dr. Nevzat Tarhan, kendinizi ve muhatabınızı daha iyi tanımanız için testlerle başlattığı “Bilinçli Aile” olma yolcuğunuzu, hayatın her aşamasından örnek olaylar ve çözüm önerileriyle destekliyor. Aile içi iletişimde “fırsat eğitimi” kavramını okuyucularıyla paylaşıyor.

Bilinçli Aile Olmak, başından sonuna kolay okunabilir bölümler ve elektronik afişlerle desteklenen somut önerilerle, her zaman mutlu çiftler ve huzurlu aileler için…

Bilinçli Aile Olmak

Kitaptan Alıntılar

Günümüzde evlilik daha çok sorunlar etrafında konuşulan bir kurum. Ne yazık ki evlilik bu hale getirildi. Amerikan yaşam tarzı diyebileceğimiz hazcı ve bencil tasavvur, evliliğin kadim kültürlerdeki karşılığını bozdu. Bu çerçevedeki evlilikler artık eski fonksiyonlarını yerine getirmiyor. Kadının ve erkeğin nikâha sadakatleri kalmadı; rahatlıkla bencilce davranabiliyorlar. Bu durumdan olumsuz etkilenen de o evliliğe doğan çocuk ya da çocuklar oluyor. Hem anne ve babaları var,
hem yok. Karşılarında kötü örnekler görerek büyüyor, böyle hayata gidiyorlar.
İnsanların çoğu “insanın dışı değil içi önemli” dese de aksini yapar. Güzellik, yakışıklılık ve varlıklı olma öncelikli şeyler olur. Bu durumda sonuç da çoğunlukla felaket olur. Evliliğin sonraki aşamalarında ne güzellik ne yakışıklılık ne de zenginlik yaraya merhem olabilir. Kişi varlık içinde acı çeker, huzursuz olur. İlkeyi, vicdanı, doğruyu, ahlakı seçmek kârlı görünmese de hayatta çok daha işe yarardır. İnsan ilkeli, vicdanlı, ahlaklı olan biriyle yoksul bir hayat yaşayabilir, ama huzursuz bir hayat yaşamaz.
Karar insanındır! Seçtiği kişi felaketi de olabilir, cenneti de... Dolayısıyla evlilik kararı hayati öneme sahiptir. İnsan seçerken kendini seçmiş oluyor aslında. İlkeli olanı tercih ediyorsa ilkelidir. İlkeyi göz ardı edip dışsallığı tercih ediyorsa ilke onun için o kadar önemli değil demektir.

Satış Noktaları

Back To Top