skip to Main Content
Bilinçli Genç Olmak

Bilinçli Genç Olmak

Dünya değişiyor.

Diğer gençler gibi, sen de ailenden çok daha farklı bakabiliyorsun dünyaya…

Ebeveynlerin ve öğretmenlerinle ufak tefek tartışmalar yaşaman çok normal. Özgür olmak istemen, gelecek hakkında kaygılanman, teknolojiye kolayca adapte olman gayet doğal…

Çünkü anlaşılmaya ve anlamaya ihtiyaç duyuyorsun.

Seni duyuyorum ve seni gerçekten anlıyorum…

Ben, Prof. Dr. Nevzat Tarhan.

Bu kitabı sana nasihat vermek için yazmadım. Bir dostunun, yol arkadaşının tavsiyeleri olarak görebilirsin yazdıklarımı. Sorunlarını arkanda bırakabilmen, hayata sevgi ve güvenle bakabilmen, yani gençliğinin tadına bilinçli şekilde varabilmen için tüm söylediklerim.

Senin çok akıcı bulacağından emin olduğum bu kitabı, ebeveynlerin ve öğretmenlerin de – seni daha iyi anlamak istediklerinde – rahatlıkla açıp okuyabilecekler… Böylece belki de senin söyleyemediklerini de okuyabilir, seni daha iyi anlamaya çalışabilirler… Belki onlara sen tavsiye edersin, kim bilir?

Genç dostum…

Emin ol, önünde hayal ettiğinden çok daha güzel, umut dolu bir gelecek var…

Hadi, oku ve tadını çıkarmak için, gençliğinin bilincine var…

Bilinçli Genç Olmak

Kitaptan Alıntılar

Kısa ve uzun vadeli hedefl erini, amaçlarını belirlemen beynini doğru şekilde programlamanı sağlar. Bunu başarmak için kendine bir hedef piramidi oluşturmalısın. Önceliklerini önem sırasına göre dizmeli, en tepeye senin için en önemli hedef ve öncelikli konu ne ise onu koymalısın.
Yol haritanı çizerken, eylem planını hazırlarken rol modeller edin; ama yine de kendin olmayı unutma. Arı gibi her çiçekten bir şeyler de almalısın; ailen, sosyal çevren, öğretmenlerin, dinî ve kültürel kanaat önderlerin beslendiğin kaynaklar olmalı.
Hayat, mükâfatını zorluklara tahammül edenlere verir. Başın dik dolaşmak ve onurlu yaşamak istiyorsan emeğinle kazanmaya çalışmalısın.

Satış Noktaları

Back To Top