skip to Main Content
Enneagram Ile Çocuğunu Keşfet

Enneagram ile Çocuğunu Keşfet

Ben kimim?

En doğal halimde sahip olduğum değer, erdem ve yetenekler neler?

Hayal ettiğim değişiklikleri hayatıma nasıl uygulayabilirim?

Kendini tanıma modelleri arasında belki de en kadim yöntem olan Enneagram-9 Tip Kişilik Modeli, hemen hemen her kültürde kişiler arası ilişkileri düzenlemek ve kişinin hayatını iyileştirmek için kullanılıyor ama yeterince bilinmiyor.

İsmail Acarkan’ınEnneagram ile Kendini Keşfetkitabı, kişiye kendini tanıması için rehberlik ediyor. 9 farklı kişilik tipini farklı yönlerden ele alan Acarkan; ebeveynlerin, eşlerin, öğretmenlerin ve yöneticilerin muhataplarıyla doğru iletişim kurabilmeleri için sırlar veriyor.

Kişi neden kendini engeller?

Zayıf noktalarını nasıl fark eder?

İlişkilerinden beklentileri ne yöndedir?

Güçlü olduğu tarafları nasıl kullanabilir?

Zaaflarıyla nasıl başa çıkabilir?

Bunun gibi pek çok soruya yanıt verenEnneagram ile Kendini Keşfet, yolda olanlara kendilerini tanımaları ve böylece işleri rayına koymaları için bir fırsat sunuyor.

Enneagram ile Çocuğunu Keşfet

Kitaptan Alıntılar

"Bir çocuk; bir annenin dokuz ay karnında, üç yıl kucağında ve ömür boyu kalbinde taşıdığı bir şeydir."
"Mizaç, çocuğun temel arayış ve beklentilerini, korku ve kaçınmalarını, temel önceliklerini, hayata yaklaşımını ve tepkisini belirler. Bunları bilmek, sağlıklı bir ebeveyn-çocuk ilişkisinin olmazsa olmazıdır."
"Enneagram; biz insanları sınırlara hapsetmez, sahip olduğumuz imkânları ve içinde olduğumuz sınırları görmemizi sağlar. Üstelik olumlu imkânları sağlıklı bir biçimde kullanarak sınırlardan nasıl kurtulacağımız konusunda da bize yardımcı olur."
"Enneagram modelinin genel yaklaşımı ve bilimsel çalışmalar göstermektedir ki doğuştan getirdiğimiz bir çekirdek yapı vardır. Bu çekirdek yapı kişiliğimizin temelini oluşturmaktadır."
"Mizaç yapılarını bilmek kendimizi daha iyi tanımak ve geliştirmek, çevremizdeki insanları anlamak ve ilişkilerimizi daha farkındalıkla yaşamak için bize ışık tutacaktır."

Satış Noktaları

Back To Top