skip to Main Content
Enneagram İle Kendini Keşfet

Enneagram İle Kendini Keşfet

Ben kimim?

En doğal halimde sahip olduğum değer, erdem ve yetenekler neler?

Hayal ettiğim değişiklikleri hayatıma nasıl uygulayabilirim?

Kendini tanıma modelleri arasında belki de en kadim yöntem olan Enneagram-9 Tip Kişilik Modeli, hemen hemen her kültürde kişiler arası ilişkileri düzenlemek ve kişinin hayatını iyileştirmek için kullanılıyor ama yeterince bilinmiyor.

İsmail Acarkan’ınEnneagram ile Kendini Keşfetkitabı, kişiye kendini tanıması için rehberlik ediyor. 9 farklı kişilik tipini farklı yönlerden ele alan Acarkan; ebeveynlerin, eşlerin, öğretmenlerin ve yöneticilerin muhataplarıyla doğru iletişim kurabilmeleri için sırlar veriyor.

Kişi neden kendini engeller?

Zayıf noktalarını nasıl fark eder?

İlişkilerinden beklentileri ne yöndedir?

Güçlü olduğu tarafları nasıl kullanabilir?

Zaaflarıyla nasıl başa çıkabilir?

Bunun gibi pek çok soruya yanıt verenEnneagram ile Kendini Keşfet, yolda olanlara kendilerini tanımaları ve böylece işleri rayına koymaları için bir fırsat sunuyor.

Enneagram İle Kendini Keşfet

Kitaptan Alıntılar

"Kişilerin kendilerini tanıma ve başkalarını keşfetme imkânına sahip olabilmelerini sağlayan bir metodolojinin var olduğunu, bu bilginin de hayatı ve ilişkilerinizi daha gerçekçi bir şekilde analiz etmenizi sağlayacağını bilseydiniz ne yapardınız? Enneagram tam olarak bunu yapıyor."
"Enneagram; biz insanları sınırlara hapsetmez, sahip olduğumuz imkânları ve içinde olduğumuz sınırları görmemizi sağlar. Üstelik olumlu imkânları sağlıklı bir biçimde kullanarak sınırlardan nasıl kurtulacağımız konusunda da bize yardımcı olur."
"Enneagram modelinin genel yaklaşımı ve bilimsel çalışmalar göstermektedir ki doğuştan getirdiğimiz bir çekirdek yapı vardır. Bu çekirdek yapı kişiliğimizin temelini oluşturmaktadır."
"Mizaç yapılarını bilmek kendimizi daha iyi tanımak ve geliştirmek, çevremizdeki insanları anlamak ve ilişkilerimizi daha farkındalıkla yaşamak için bize ışık tutacaktır."

Satış Noktaları

Back To Top