skip to Main Content
Evimiz Cennetimiz Olsun

Evimiz Cennetimiz Olsun

Kim evinin cennet gibi olmasını istemez? Eşlerin muhabbetle kenetlendiği, hayatın zorluklarına karşı birbirlerine destek oldukları, çocukların saygı ve sevgi çerçevesinde ilgi ve şefkatle büyüdüğü bir aile ortamı herkesin hayalidir.

Maalesef günümüzde yaşanan aile içi sorunlar TV ekranlarında pervasızca konuşuluyor, çözüm odaklı olmak yerine yaşanan problemler daha da içinden çıkılmaz bir hale getiriliyor, sorunlar büyütülüyor, kadına şiddet körükleniyor, boşanma oranları her geçen yıl artmaya devam ediyor.

Evimiz Cennetimiz Olsun, bu gidişe “dur” demek için aile içerisinde yaşanan sorunları teşhis edip psikolojik ve manevi boyutlarıyla enine boyuna ele alarak eşlere Kur’an ve Sünnet perspektifinden yuvalarını cennet edecek çözümler sunuyor, özlenen sağlıklı bir aile ve toplum yapısına ulaşmanın yollarını gösteriyor.

Evimiz Cennetimiz Olsun

Kitaptan Alıntılar

Daha fazla görünür olmak, daha ön planda olmak, daha iyisine sahip görünmek, daha şık olmak, daha yetenekli ve başarılı olmak, daha pahalısını ve lüksünü elde etmek. Daha… daha… daha… İşte materyalizm çağının tuzağı.
**
Çocuk merkezli ailelerde anne ve baba, çocuğuyla problem çıkmaması için söylemesi, yapması gerekenleri yapamıyor ve çocuğuna koyması gereken sınırları net olarak ortaya koyamıyor.
**
Bireyselleşme sağlıklıdır ancak benlik algısı evlilikte “biz olabilme” bütünleşebilince ve benden bize geçilebilince evlilik sağlıklı bir düzlemde sürdürülebilir.
**
Patronumuza “eyvallah”, müdürümüze “siz bilirsiniz”, amirimize “siz nasıl uygun görürseniz efenim”; eşimize “sen anlamazsın”, “işimize fazla karışıyorsun”, “yeter artık beni kontrol etme” diyoruz giderek.
**
Eskiden evlilik bir statü göstergesi olarak ele alınır, evlenen insanların toplum içinde itibarı artar, kendilerini daha sosyal hissederlerdi. Günümüzde artık evlilik kariyer, kişisel gelişim ve özgürlük önünde bir engel gibi gençlerimize sunulmaya çalışılıyor. Bu zehirli trendin pan zehiri olabilecek yaklaşımlara çok fazla muhtacız.
**
Evliliği kolaylaştıran en önemli unsur evlilikte mükemmelliği aramayı terk etmektir.
**
Özveri, anlayış ve hasbilik ön planda olursa tartışma ve sorunlar azalır.
**
Çocuk aileyi bir arada tutan en önemli unsurdur; eve neşe verir, huzur getirir, eşler arasında muhabbeti artırır.
**
Rabbine karşı sorumluluklarını bilen biri ailesine, eşine ve çocuklarına karşı görev ve sorumluluklarının da bilincinde olur. Bu nedenle eş seçerken evleneceğimiz kişinin Rabbiyle olan ilişkisi en başta sorgulamamız gereken özellik olmalı.
**
Efendimizi örnek alabilirsek hayatımızda pek çok zorluğun kolaylaşacağını görürüz.
**
Bireyselleşme ve materyalizm sonucunda aileler gerçek fonksiyonları olan eğitim, terbiye ve kültürleme yani değer aktarımı gibi görevlerini yerine getirmekte zorlanıyor.
**
Aile bize ontolojik büyüme fırsatı sunar. Kimliğimizi, sorumluluğumuzu, davamızı, mücadele bilincini, sınırlarımızı öğretir. Duayı, sabrı, tevekkülü, hasbiliği, fedakârlığı ve âlicenaplığı ailede öğreniriz.
**
Mahremiyetin en büyük düşmanı günümüzde sosyal medyadır; zira sosyal medya Kuran’da tecessüs olarak adlandırılan ve insanların özel yaşam alanlarını merak etmek, incelemek anlamına gelen özellikle düşünsel mahremiyet ihlalini her gün bizlere fazlasıyla yaşatmaktadır.
**
Bu kadar sıkıntının, kötü alışkanlıkların, hayasızlığın yaygınlaştığı, insanın yeni bir tanımının yapıldığı bu dönemde evlerimizi Suffa Mektebi yapmaktan başka bir çaremiz yok. Müslümanın evi saadet, selamet ve ibadet mekanıdır.
**
Ailece dua etmek, ibadet etmek ve Kur’an okumak, cemaatle namaz kılmak, dini sohbetler yapmak aile birliğine katkı sunar.
**
Huzur ve mutluluğun evin geniş olması ile değil gönlün geniş olması ile ilgisi var.

Satış Noktaları

Back To Top