skip to Main Content
Gece Uçuşu

Gece Uçuşu

Kader yalnızca insanın içindedir: Bir an gelir insan kendini savunmasız bulabilir; işte o zaman hatalar bir baş dönmesi gibi çeker sizi içine.

Küçük Prens’le milyonlarca okurun kalbine dokunan Antoine de Saint-Exupéry’den kahraman pilotlara, gece uçuşlarının krallarına bir saygı duruşu: Gece Uçuşu

Şili, Paraguay ve Patagonya’dan havalanan üç posta uçağının hedefi, Buenos Aires’teki havalimanıdır. Gece uçuşlarının gediklisi pilotlardan birinin şansı, ne yazık ki diğerlerininki kadar yaver gitmez. Bazıları için yıldızlarla süslü bir cennet bahçesi gibi açılan gece, diğerleri için fırtına ve karanlıkla örtülü bir kâbusa dönüşür.

Her bir karakterin incelikle işlendiği, gecenin tüm güzelliği ve ürkütücü karanlığıyla boy gösterdiği, ölümle yaşam arasında gezinen Gece Uçuşu’nun odağında da Antoine de Saint-Exupéry’nin diğer eserlerinde olduğu gibi uçmakla yaşamak arasındaki tutkulu ilişki var.

Gece Uçuşu

Kitaptan Alıntılar

İnsan acılarıyla da zenginleşir.
Bir kere seçim yaptıktan sonra kaderimizle yetinir ve onu sevebiliriz.
Beni bu kalabalığın içinde arayan ve bulan şu yıldız bir işarettir: İşte bu yüzden biraz yabancı, biraz yalnız hissediyorum kendimi.
Hasta bir çocuğun, kalabalıkta küçük adımlarla yürüyen babası gibiyim ben. Öyle bir baba, evinin büyük sessizliğini de içinde taşır.
“Yıldızlar için mi süsleniyorsun?”
“Kendimi yaşlı hissetmemek için.”
Kader yalnızca insanın içindedir: Bir an gelir insan kendini savunmasız bulabilir; işte o zaman hatalar bir baş dönmesi gibi çeker sizi içine.
Yaşayan insan, yaşamak ve yaratmak için her şeyi sarsar, yaşamak için kurallar koyar. Bu önüne geçilemez bir şeydir.

Satış Noktaları

Back To Top