skip to Main Content
Genciz Biz

Genciz Biz

“Elinizdeki bu kitabı inceledikten sonra gençlerin, yakınlarının ve gençlere emek veren herkesin ‘Hah işte!’ diyeceklerini tahmin ediyorum. Genciz Biz’de gençlerin psikolojik önceliklerinden sınav stresine, bağımlılıktan eğlence kültürüne, düşünce teknolojisinden medikal bakışa kadar önemli konular arasında kalem oynatan bir yazar görüyoruz. Kâh bilim insanı, kâh kanka, zaman zaman baba, zaman zaman gençlerle birlikte oyun oynayan psikolog portresi oldukça empatik ve cana yakın.”

Prof. Dr. Nevzat Tarhan

20 küsur yıldır gençlerle konuşan, gelişim ve değişim yolculuklarında onlara arkadaşlık eden Orhan Gümüşel; o samimi, sıcak ve dost canlısı üslubunu kalemiyle de ortaya koyuyor.

“Gençlik başımda duman” diyen herkese duyurulur!

Genciz Biz

Kitaptan Alıntılar

Yaşarken sıkıcı, kavgalı, bol çatışmalı, buhranlı; bir an önce büyüyüp de kurtulmak istenilen yıllar. İlk aşk acısı, beğenilmek kaygısı, başarmak başaramamak kavgası, kısıtlanmışlık ve kuşatılmışlık dolu yıllar...
Ergenlik döneminde önemli bir gelişme de düşünsel alanda yaşanır. Somut düşünme niteliği, soyut düşünebilmeye varmıştır. Bu da ergenin dış dünyayı algılamasında değişikliğe yol açar. Olayları daha çok sorgulamaya ve farklı açılardan olaylara bakabilmeye başlar.
Ailesi tarafından güven duyulduğunu bilmek hem gencin sorumlu davranış geliştirmesinde en önemli unsurlardan olan süper egoyu geliştirecek hem de kendine duyulan güveni artırmak ya da test etmek adına risk eğiliminde olmasını engelleyecektir. Özellikle aile içinde aktif rol alabilen gençler bu çatışmalı dönemi hem kendileri hem de çevreleri ile barışık geçirirler.

Satış Noktaları

Back To Top