skip to Main Content
Issız Evin Kedisi

Issız Evin Kedisi

İntikam ateşiyle kararan kalpler, kendileriyle beraber etraflarını da siyaha boyarken yakıp yıktığı gönülleri umursamaz. Ancak sevgi öyle bir güçtür ki yol arar, imkân arar ve ışığa, aydınlığa doğru büyümeye devam eder.

Evlilik hayalleri kuran Berinay, tertemiz duygularının bir intikam ateşine kurban edildiğini öğrendiğinde tüm dünyası yıkılır. Yıllar sonra başka biriyle evlenip anne olduğunda, kin güttüğü o ailenin kızı ile kendi oğlunu bu kırık hikâyenin kahramanları yapmaya karar verir. Berinay’ın karşısında iki yol vardır artık: ya intikam hissine teslim olup iki masum hayatı da beraberinde sürükleyecek ya da geçmişin acı hatıralarını orada bırakıp yoluna devam edecektir.

Peki bambaşka yollardan gelip kırık bir hikâyenin başkahramanları olan Belgüzar ve Saltuk Buğra, bu intikam döngüsü karşısında nasıl bir hayat duruşu sergileyecektir?

Ahmed Günbay Yıldız, hayatın en ince noktalarından insan hikâyeleriyle okurlarına rehber olmaya devam ediyor.

Issız Evin Kedisi

Kitaptan Alıntılar

* Gülün çevresi dikenlerle doludur. Rayihası, kanattığı yerin merhemidir.
* Hayatı bir şölen gibi hayal edenler, imtihanda olduklarını gerçeklerle yüzleşince fark ederler.
*Ömürlerini geçici hazlara kurban edenler, gerçek olan tek şeyin sonsuzluk diyarı için sınanma ve ölüm olduğunu anlıyorlar, ama geç kalıyorlar, geriye dönülmeyeceğini unutup keşkelerin feryadıyla dövünüyorlar.
*Her sabah güneş yeni umutlarla doğduğu için avuturuz gönüllerimizi. Gülün yaprakları mahrem ellerde heba olmamışsa ve o gül, yapraklarındaki desenleri başkaları için açmamışsa, hicranları kanasa da sargı tutacaktır bir gün.
*Sapmaların tamamı kişinin yolunu tayin edemeyişinden kaynaklanır. Sen hedefine doğru yürürken, önüne mutlaka engeller çıkacaktır. İşte mahşerî sınavın değişmeyen kuralları...
*Hiçbir canlı yoktur ki düşmansız olsun ve tehlikeden uzak yaşasın. Her yaratığın en yaman düşmanı kendi cinsinden olanıdır. İşte bu sebeptendir ki yaşamak, sürekli tedbirli olmayı gerektirir.
* Huzur, hayata ne kadar anlam kazandırıyorsa, huzursuzluk da o engin hazinenin aymazlıklar yüzünden gönüllerden sürgün edilmesi anlamını taşıyor. Benmerkezci dünya görüşlerine kurban verdiğimiz en kıymetli hazinemiz huzur...
* Barışı ve huzuru yok ederek yaşıyoruz. Kısacık ömürlerin umut dolu serüvenini talan eden şey ihtiraslarımızdan başka bir şey değil aslına bakarsan.

Satış Noktaları

Kitap Hakkında Haberler

Back To Top