skip to Main Content
Kaygılanacak Ne Var!

Kaygılanacak Ne Var!

Kaygı, her geçen gün gittikçe daha fazla zihnimize işgal eden bir olgu. Hayatın karmaşasıyla orantılı olarak yaşadığımız kaygı türleri de katlanarak artıyor. Bir yandan hayatımızı sürdürmeye çalışırken, diğer yandan kaygılarımıza karşı amansız bir mücadele içinde oluyoruz. Nereden bakarsak bakalım, kaygı hem bir stres kaynağı hem de doğrudan sorunun kendisi durumunda.

Peki, hayatımızın çeşitli evrelerinde yaşadığımız kaygılar nelerdir? Neden bazı kaygılarımızı sürekli yanımızda taşırken bazılarından hemen kurtuluruz? Kaygılarımızın yegâne kaynağı zihnimiz mi? Onları aşabilmek için neler yapabiliriz?

İşte şimdi bu soruları cevaplamanın tam zamanı! Hem çözüm önerileri, hem de vaka örnekleriyle birlikte kaygılardan kurtulmanın yollarını gösteren bu rehber kitap size yol gösterecek.

Kaygılara veda edin, huzurlu ve kendinizle barışık bir hayata merhaba deyin!

Kaygılanacak Ne Var!

Kitaptan Alıntılar

Kaygı bozukluğu olan kişi kendisini huzursuz hisseder ve kötü bir şey olacakmış endişesi taşır fakat durumunu açıklayacak somut bir tehdit veya tehlike gösteremez. Yaygın kaygı bozukluğunda ise özellikle önemli olan ruhsal süreç, kişinin “çevre üzerinde denetiminin olmadığı” inancıdır.
Kaygılı kişiler huzursuz, çabuk heyecanlanan ve sabırsız kimselerdir. Yüzleri ve bedenleri gergindir, elleri genellikle titremektedir. Kas gerginliğine bağlı seğirmeler, titremeler, ağrı sızılar olabilir. Baş, sırt, omuz ağrıları ve sertliği sık görülür. Kas gerilimi özellikle alın kaslarında, ensede ve çenede çok yoğundur.
Korku ve kaygıların arka planında geçmiş yaşantılar, olumsuz tecrübeler, karamsar beklentiler, olumsuz bakış açısıyla üretilmiş kötü senaryolar olabilir. Önemli olan buna neyin sebep olduğunu bulmak ve korkuyu yönetebilmeyi öğrenmektir. Kaynağı ve nedeni bilinirse korkuyu yönetmek kolaydır.

Satış Noktaları

Back To Top