skip to Main Content
Kuran’la Yaşamak

Kuran’la Yaşamak

Kur’an;

Hayatımız…

Hayat kaynağımız…

Yaşam kılavuzumuz…

Said Nursi’nin tarifiyle Rabbimizi bize anlatan en büyük delillerden biridir Kur’an… Onu okuyarak insanlığın en büyük problemi olan, “Nereden geliyorsun?”, “Nereye gidiyorsun?”, “Ne için yaşıyorsun?” sorularına cevap buluruz. Ondan uzaklaştığımızda ise insaniyetimizin ne büyük felaketler içinde kıvrandığını görürüz.

Kâinatın Yaratıcısı hayatımızı nasıl yaşayacağımızı tarif eder Kur’an’da. Onu okumamızı, anlamamızı ister…

Kur’an’la Yaşamak, Kur’an’ı niçin, nasıl ve ne zaman okumalıyız sorularına cevap ararken Kur’an’ın cazibesine kapılan insanlardan örnekler vererek okura yol gösteriyor.

Öyleyse gelin kendi ebedi hayatımız için ‘Kur’an Okuyalım’; Rabbimizi tanımak, O’nun bizi ne kadar çok sevdiğini idrak etmek için…

Kuranla Yaşamak

Kitaptan Alıntılar

İnsanlık tarihi boyunca insanlar Rablerini tanıdıkça, kitaplarına uydukça rahat etmiş, huzur içinde yaşamıştır. Kitaplarına ve peygamberlerine sırt çevirince daha dünyada iken rezil rüsvay olmuşlar.
***
Geçmişten günümüze binlerce büyüğümüz Kur’an’a hizmet etmiştir. Allah(cc) hepsinden razı olsun. Nice sıkıntılarla onu okumuş, okutmuşlar. Dayak yemişler, sürgün edilmişler, zindanlara atılmışlar ve idam edilmişler. Tek suçları Kur’an okumak ve okutmak. Buna rağmen yılmamışlar. Her fırsatı ona hizmete çevirmek için gayret etmişler. Yakın tarihimiz bunun örnekleri ile doludur.
***
Okuyucularımızdan istirhamım, hiçbir kitabı Kur’an’ın önüne perde kılmamaları. “Bütün kitaplar onu anlamak için okunur.” sözünü gaye edinir, diğer kitapları okumaktan Kur’an’ı okumaya ve anlamaya fırsat bulamayacak hale gelirsek kendimize yazık etmiş oluruz.
***
Yaratan yarattığını bilmez mi? Elbette bilir. Bizim hastalıklarımızı ve tedavimizin neler olduğunu en iyi bilen Rabbimizdir. Bizi, bizden daha iyi bilen Allah’tır(cc). Bildiği içindir ki, insanı manevi kir ve paslardan temizleyecek reçeteleri en güzel O(cc) yazar. Kur’an işte bu ilahi reçetelerden oluşan şifa hazinesidir.
***
Kur’an’ın hayatımızda olması için zaten yüce olan Kur’an’ı yüceltmeye kalkışmak gibi bir şaşkınlığı bırakmalıyız. Kur’an’ın bizi yüceltmesi için yapmamız gerekeni yapmalıyız. Hiç olmazsa bundan sonra “Ey Rabbim! Ben, bana gönderdiğin mesajı şimdiye kadar açıp, okuyup, anlamadığım için Senden özür diliyorum” diyerek Kur’an’a acıkmış ve susamış olan bu gönlümüzün açlığını ve susuzluğunu gidermeliyiz. Aklımızı ve gönlümüzü Rabbimize teslim etmeliyiz.
Bunu sadece kendimiz için değil, Kur’an’a muhtaç diğer insanlar ve bu topraklarda mahzun ve mükedder olan imanın geleceği için de yapmalıyız.

Satış Noktaları

Back To Top