skip to Main Content
Mutlu Evlilik Psikolojisi

Mutlu Evlilik Psikolojisi

Evlilik, ömürlük bir yolculuktur. Bu uzun yolculukta, tahmin edilemeyecek kadar güzel anlar da yaşanır, hesaba katılmayan sorunlar da baş gösterir. Önemli olan bir kere yola çıktıktan sonra, onu keyifle sürdürebilmek; duyguyla mantığı, aşkla arkadaşlığı dengede tutabilmektir.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan bu kitapta, yola yeni çıkacaklara ve zaten çıkmış olanlara bir yol haritası sunuyor. Okuyucuya mutlu evliliğin sırlarını veren yazar, yaşam boyu sürecek huzurlu evlilikler için yol gösteriyor.

Evlilik için hazır mıyım?

Kiminle evleniyorum?

Kadının ve erkeğin psikolojik ihtiyaçları nelerdir?

Sevgi ve aşk evliliğin sebebi mi sonucu mu?

Evlilik kararını test etmek mümkün mü?

Aldatmanın ve aldatılanın psikolojisi nasıldır?

Krizler nasıl fırsata dönüştürülür?

Hamilelik ve loğusalık döneminin temel özellikleri nelerdir?

Mutlu Evlilik Psikolojisi

Kitaptan Alıntılar

Evlilik, kültürler arasında farklılıklar gösterse de tüm toplumlarda geleneksel olarak oturmuş ve resmi olarak kabul edilmiş tek birliktelik şeklidir. Bu birliktelik, toplumları ayakta tutan en önemli güçlerden biridir. Evliliğin doğasını anlayabilmek için onun biyolojik, psikolojik, sosyal ve kültürel temellerini iyi bilmek gerekir.
Ülkemizde aile kurumunun güçlü gelenekler üzerine kurulu olması, inanç sistemimizdeki “başkasını mutlu et, kendini de mutlu etmiş olursun” yaklaşımı, modern hayatın aile kurumuna yaptığı tahribata bir dereceye kadar engel olmaktadır. Bununla beraber, ülkemizde de boşanma oranlarının her geçen yıl artması, aile facialarının sıradan hale gelmesi, evlilik dışı beraberliklerin artması modern hayatın aile kurumuna zarar verdiğini göstermektedir.

Satış Noktaları

Back To Top