skip to Main Content
Özge’nin Dirilişi

Özge’nin Dirilişi

Hayatını, âlemde namaz kılmayan tek kişi kalmayıncaya kadar namazı anlatmaya adamış olan İlahiyatçı yazar Ahmet Bulut, yeni kitabı Özge’nin Dirilişi’nde ateist olduğuna inanan genç bir kızın hakikati buluş hikâyesini anlatıyor. Eğlence ve sefahat dolu bir hayattan, kalbinin ve vicdanının sesini dinleyerek yaşayacağı zorluklar, sıkıntılar, buhranları göze alıp çıkışının hikâyesi bu. Bizzat yaşanmış bir hidayet öyküsü.

Bu dünyaya gönderiliş maksadının peşine düşen Özge’nin en başta nefsi ve ailesiyle verdiği mücadele…

Ahmet Bulut’un kaleminden Özge’nin yaşadığı dönüşüme şahitlik etmeye davetlisiniz; kim bilir belki de bu kendi dönüşümünüzü yaşamaya bir davettir…

“Allah’ım kaçak kulun geldi, tut ellerimden. Beni bana bırakma. Beni bana bırakırsan nereye sürükleneceğimi biliyorsun. Bu zamana kadar nasıl uzak kaldım Senden? Affet beni.”

Özgenin Dirilişi

Kitaptan Alıntılar

* “Ne işim var burada” diye düşünürken anlattıklarınız, sesinizin nahifliği, anlatış tarzınız beni büyüledi. Öyle bir hale geldim ki yerde miyim, gökte mi bilemiyordum. İlk defa bu duyguları yaşıyordum. Ağzınızdan çıkan her cümle bana “Allah” dedirtiyordu.
* Allah’ım kaçak kulun geldi, tut ellerimden. Beni bana bırakırsan nereye sürükleneceğimi sen biliyorsun. Bu zamana kadar nasıl uzak kaldım senden… Affet beni ne olur!
* Çok gezen mi bilir çok okuyan mı? Gezen de bilir okuyan da. Görmesini bilirsen gezdiğin yerden okuyacak çok şey bulursun. Okumasını bilirsen oturduğun yerden dünyayı gezersin.
* “Sevgili hocam biliyor musun o gece beni en çok etkileyen, silkeleyen ve kendime getiren ne oldu? Hani Rabbimizin bizlere seslenişini ve davetini hatırlattığınız bir ayet vardı. Hatırladığım kadarıyla, “Ey benim hayatını israf eden kullarım, Allah'ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin,” diye başlıyordu. İşte o mübarek ayet benim yüreğime indi. Sanki benim için özel bir mesajdı. Ondan sonra gelen cümlelerin hepsi bana söylenmiş gibi hissettim. Ondan sonra göz yaşlarıma hakim olamadım. Onları tekrar hatırlatır mısınız, hem bana hem de benim durumumda olanlara şifa olsun.”
* “Biliyor musun gerçekten hayatıma biri girdi. Hayatımı allak bullak etti. Geceleri gözüme uyku girmiyor. Beni benden aldı. Yunus Emre'nin dediği gibi, “Bir ben var bende, benden içeri.” Nasıl anlatsam, nereden başlasam bilemiyorum.”
* “Sık sık görüşüyoruz. O beni benden daha çok seviyor. Beni benden daha çok düşünüyor. Bana lazım olan şeyleri ben istemeden bana veriyor. Ben O’na nankörlük etsem bile bana sırtını çevirmiyor, beni hemen terk etmiyor. O’nu kızdıracak çok şey yaptım ama O benden ümidini kesmedi. Hep döneceğim anı bekledi."
* “Böyle seveceğimi bilemezdim. Yaşamadan anlaşılmıyor. Şimdi sana anlattığımda asıl o zaman şok olacaksın. Anlatılmaz yaşanır dedikleri bu olsa gerek. Herkesin bunu tatmasını isterim. Senin de aynı sevgiyi tatman en büyük arzumdur. Sevdikçe sevgin artıyor. Anlatırken kalbimin atışları hızlanıyor, nefesim daralıyor. Gözyaşlarımı tutamayacağım”
* “Katıldığım toplantıda tanıştık. O sevgililer sevgilisi, sevmeyi var eden, sevmeyi öğreten, hiç kimsenin gündeminde değilken beni gündem eden, anılmaya değmezken var eden, severek, beğenerek, özenerek beni biricik eden, benim için lazım olanları ben istemeden yaratan, dünyaya gelmeme sebep olan annemin gönlüne şefkati koyan, göğsünde benim için gıda olan sütü tam bana göre hazırlayan, beni büyütürken lazım olan sevgiyi annemin yüreğine yerleştiren, yerlerin ve göklerin sahibi, seni, beni, bütün insanları ve kainatı yoktan var eden Allah'tır!!!”
* “Bütün edepsizliğime rağmen “Gelme seni istemiyorum” demedi. Sabretti bana. Ben O’nu inkar ettiğimi zannediyordum. Meğer kendimi inkar etmişim. Anladım hatamı binler şükür. Bana benden yakın olan, beni benden daha çok seven sevgilimi buldum Elhamdülillah.”
* “Allah'ım Efendimizin (sav) dediği gibi diyorum, “Bilmiyorlar Seni Allah'ım,” bilselerdi böyle demezlerdi. Sen benim elimden tuttun, ben o karanlıktan aydınlığa çıktım. Ne olur Allah'ım sırdaşımın elinden tut, anlayışını aç, kalbine imanın tadını yerleştir ve bana Seni doğru bir şekilde anlatmamı nasip et. Kardeşime hidayet ver.”

Satış Noktaları

Back To Top