skip to Main Content
Ruha Şifa 33 Reçete

Ruha Şifa 33 Reçete

Ruha Şifa 33 Reçete

Mutlu ve huzurlu bir yaşam hepimizin hakkı. Fakat toplum olarak huzursuzuz. Trafikte huzursuzuz. İş yerinde huzursuzuz. Evde, sokakta huzursuzuz… Hastayız… Genç yaşlı hepimizin her yeri ağrıyor. Obezite aldı başını gidiyor. Kalp ve damar rahatsızlıkları belli yaşların olmazsa olmazı nerdeyse… Diyabet hakeza… Alzheimer hastalarının sayısı gün geçtikçe artıyor. Her gün avuç avuç ilaç tüketiyoruz fakat çözüm bulamıyoruz; aksine hayata karşı tahammülsüzlüğümüz gittikçe artıyor.

Psikiyatrist Prof. Dr. Sefa Saygılı, “bakışımızdaki” hastalıklı hallerimizi teşhis ederek Ruha Şifa 33 Reçete sunuyor okurlarına. Mutsuzluğun en tesirli ilaçlarını sıralıyor, hangi hallerde kullanılacağına dair bilgiler veriyor. Bakışımızı maddenin ötesinde manaya, manayla gelen şifaya çeviriyor…

Ruha Şifa 33 Reçete

Kitaptan Alıntılar

Yapılan araştırmalar; affedici ve hoşgörülü insanların hem fiziksel hem de ruhsal anlamda kaygı ve endişe belirtilerini daha az gösterdiğini ortaya koyuyor. Sağlık durumları daha iyi. Kin duyduğu kişiyi affeden kişinin kalp, kas ve sinir sisteminde hızlı iyileşmeler oluyor.
**
Korku, kalbimizi daraltır ve bizi küçültür. Sevgi ise hem bizi yüceltir hem de hayatımızı daha kaliteli kılar.
**
Sorun yaşadığımız ailemiz, dostlarımız bizi üzmek için özel çaba sarf etmezler. Fıtratlarımız, hayata bakışımız, hayatı algılayışımız, hayattan beklentilerimiz birbirinden farklı olduğu için, ister istemez birbirimizi yanlış anlarız veya hiç anlamayız. Yaşadığımız sorunların sebebinin insani zaaflarımız olduğunu bilirsek, hatamızı anladığımız zaman telafi yoluna gidebiliriz. Aksi halde insan acizdir, hata yapar, gücü her şeye yetmez, her şeyi düşünemez. Muhatabımızdan beklentimiz hatasız ve kusursuz olması ise elbette üzülen biz oluruz…
**
Yıllar önce yaşadığımız bir olayın yükünü hala üzerimizde taşıyorsak, olayı veya kişiyi hatırladığımızda sanki o an yaşıyormuşçasına öfkelenir, kızarız… Bu da yetmiyormuş gibi hatırlamak istemediğimiz halde onu sürekli aklımızda, kalbimizde hatta tabiri caizse sırtımızda bir kambur gibi taşırız… Fiziksel olarak bel ve sırt ağrıları hissetmemizin altında yatan temel sebep budur.

Satış Noktaları

Back To Top