skip to Main Content
Yeni Başlayanlar İçin Metafizik

Yeni Başlayanlar İçin Metafizik

şairin kaderi şiiridir / ve işini iyi yapanların kaderi / kendilerine yazdırılır.

Modern şiirin sınırlarını genişleten Cahit Koytak şiiri, bu kez Yeni Başlayanlar İçin Metafizik başlığı altında hakikatin özünü, varlığın ruhunu keşfe çağırıyor okuru. Kainatı şiir gören, şiir bilen, şiire dönüştüren bir şairden; aklın ve ruhun yaralarını saracak, soruları çoğaltıp cevapları sağaltacak bir kitap.

Hangi kitabı okurken, ruhun,

Çeşmenin önündeki kap gibi

Tanrıyla dolup taşıyor – ya da

Yağmurun altında kül gibi

Sevgiden ve erinçten eriyip akıyorsa,

Korkma, oku o kitabı,

Korkma, o kitap sana indirildi.

Cahit Koytak

“Başka bir yaşam kültürü içinde gördükleri için Cahit Koytak’ın şiirlerine uzak duranlar, yaşayan bir büyük şairi tanımamış olurlar.”

Semih Gümüş

“Cahit Koytak şiiri ise kendisini doğura doğura, sınırlarını, ülkelerini, insanlarını, sayfalarını, kelimelerini yarata yarata varoldu, varolmayı sürdürüyor. Hiç şüphe duymuyorum ki alıp onun aynasına bakmadan dönüp onun şiirinin terazisine çıkmadan ne olduğumuzu neler olup bittiğini anlayamayacağız.”

Ömer Erdem

“‘Yüzyılın’ demek belki aceleci olur, ama onyılların en önemli şiir kitabı olduğu duygusuna kapıldım.”

Sevan Nişanyan

“Koytak’ın şiirlerini tehlikeli ustalık ürünleri olarak görüyorum. Koytak’ın şiirlerini el yazısı olarak değil, aynı zamanda alın yazısı olarak yazdığını da düşünüyorum. Bu onun nasıl bir vicdana sahip olduğunun gösteriyor. Sadece kendi dünyasını değil, farklı dünyaların şiirlerini kaleme alıyor.”

Haydar Ergülen

Yeni Başlayanlar İçin Metafizik

Satış Noktaları

Back To Top