Kitaplar > Edebiyat > Roman > Huzur Sokağı

 
Huzur Sokağı


 • İlk Baskı Tarihi:
 • ISBN: 978-975-7544-42-5
 • Kağıt: Kitap Kağıdı
 • Sayfa Sayısı: 544
 • Cilt:
 • Barkod:9789757544425
 • Ebat: 13,5 x 19,5
 • Baskı Sayısı: 113
 • Fiyatı: 23,5 TL

Kitap Hakkında
Basında Bu Kitap
Okuyucu Yorumları
Yazar Hakkında
Teknik Bilgiler
Video
Satın Al

Huzur Sokağı, bugüne kadar milyonlarca okura ulaşmış, neredeyse her evin kütüphanesinde yerini almış, soluksuz okunan bir roman. Hatta bir klasik. Sahip olduğu haklı şöhretle, yüzlerce baskı sayısına ulaşan Huzur Sokağı, birkaç neslin kült kitabı haline geldi…
 
Gazetelerde tefrika edildi, beyaz perdeye uyarlandı, tiyatroda sahnelendi, televizyon dizisi yapıldı, herkesin gönlüne girip huzurun sembolü oldu.
 
Huzur Sokağı, hasretini çektiğimiz, huzurlu bir cemiyetin, küçük bir sokakta sembolize edilen sarsıcı, duygusal, ama hepsinden önemlisi “gerçek” hikâyesi.
 
“Dönüp dönüp tekrar okuma isteği duyduğum yegane eser. O kadar güzel bir tat bırakıyor ki insanın damağında, zamanla tiryakisi oluyorsunuz… İçimden bir ses hala bir yerlerde Huzur Sokağı’nın var olduğunu fısıldıyor. Bu öykü bir hayal olamayacak kadar güzel.”
 
Okur yorumlarından…
Kitap Yorumları
Okuyucu Değerlendirmesi:
21  Değerlendirme  |  19  Yorum
  Tüm Okuyucu Yorumlarını Okuyun
  Yorumunuzu Yazın

gerçek aşkı okura sunan kitap
veysel karani koca yazdı

Okuyucu Değerlendirmesi:

şule yüksel şenler kitabı nasıl duyguyla yazdıysa büyüledi beni.kitabı okurken gözümün önüne huzur sokağı feyza ve bilal çıktı.sanki ben orada bir onların aşkına tanık olan bir gözlemciydim.
HUZUR SOKAĞI
Özlem YAŞAROĞLU yazdı

Okuyucu Değerlendirmesi:

Süper bir kitap her yaşa uygun insanlığın ders alabileceği bir kitap

Tüm Okuyucu Yorumlarını Okuyun

gerçek aşkı okura sunan kitap
veysel karani koca yazdı

Okuyucu Değerlendirmesi:

şule yüksel şenler kitabı nasıl duyguyla yazdıysa büyüledi beni.kitabı okurken gözümün önüne huzur sokağı feyza ve bilal çıktı.sanki ben orada bir onların aşkına tanık olan bir gözlemciydim.
HUZUR SOKAĞI
Özlem YAŞAROĞLU yazdı

Okuyucu Değerlendirmesi:

Süper bir kitap her yaşa uygun insanlığın ders alabileceği bir kitap
çok güzel
zeynep çelik yazdı

Okuyucu Değerlendirmesi:

çok güzel kitap okumayı bu romanla sevdim .kim bu kitabı okumak istiyorsa hiç tereddüt etmeden alsın ve okusun . bu kitabı yazan şule teyzeden Allah razı olsun
kELİMELER YETMIOYR ANLATMAYA
Kerem Kolpa yazdı

Okuyucu Değerlendirmesi:

MÜKEMMEL BİR KİTAP KÜTÜPHANEMIZDE OLMAZSA OLMAZLARDAN..
Güzeldii ...
Muhammed Furkan BABUR yazdı

Okuyucu Değerlendirmesi:

Gerçekten çok güzel bir romandı. Etkilendiğim ve hayatımda birşeyleri değiştiren bir eser... Ancak şimdi bu dizi olayının çıkması Bilal'i kitaptakinin çok dışında tanıtılması , Bilal'i bile bu zaman uyarlayıp kendileri gibi göstermeleri kötüydü. Bu eserin sahibi olarak bunlara yapılacak birşey yok sanırım. Muhteşem eser için Şule Yüksel Şenler'e teşekkürler.
kitaplıkların vazgeçilmezine.....::))
comet ders yazdı

Okuyucu Değerlendirmesi:

okundukça okunmak istenen kitaplardan ...ruha huzur veren;dönemin tarzını kaleme almış olan birçok kişiye doğru yolu gösteren bu kitabın yazarı unutulmayacaklardan olmalı toplumda...gerçekleri en doğru şekilde yansıtan böyle büyük yazar ve insanlar oldukça toplum içine girdiği çıkmazlardan sıyrılacaktır Allah'ın izniyle...birçok kitap okudum ama hiçbirinde bu kitabın verdiği tadı bulamadım.eğer kitaplara meraklıysanız size 3 yazar önerebilirim ::::))) 1.hekimoğlu ismail 2.ahmed günbay yıldız ve 3.şule yüksel şenler .20 tane vampir kitabı okuyacağınıza bu yazarların birer kitabını okuyun eminim daha çok şey kazandıracaktır size...
Huzur Sokağı Huzurlu Sokak
umut tümen yazdı

Okuyucu Değerlendirmesi:

Saygı ve sevgiyle sayın Şule ablama sesleniyorum.Bu kitabı timaş yayınlarından istemiştim.Ve birkaç gün bekledikten sonra.Bu mesajı görünce çok şaşırdım ve kendisine çoook teşekkür etmek istedim.Çünkü gönderilen mesajta kendisinin kitabı imzaladığını duyunca aşırı derecede sevindim.Tek çarem beklemekti.Çare dedim;ama bi'derdim yoktu ki çare buluyum.Sadece bekledim.Sonra okuldan eve geldim.Diiin doooonn kapı çaldı.Aman allahım.Bu kargocu.Kargocu kargoyu bana verdi.Ben imzayı atarken bile bana ''bak yanlış demiyorsun umut sensin değil mi?'' diye sordu.Bunun nedeni 2000 doğumlu olmam.Çok sevindim ve her gün 5-10 sayfa okuyorum.Okuyorum ve dizisinide kaçırmıyorum.Şule ablayı çoook seviyorum.
sevval ceyhan
sevval ceyhan yazdı

Okuyucu Değerlendirmesi:

gerçekten mukemmel bir kitap bunun birleşen yollar diye filmi de var harika bir kitap herkese tavsiye ederim
enver çamur yazdı

Okuyucu Değerlendirmesi:

gerçekten bir solukta okunan insanı sevindiren hüzünlendiren ağlatan ders veren bir kitap.Ama ne yazıkkı biz türk toplumu olarak okumuyoruz huzuk sokağı kitabı çok okunan bir kitap ancak sadece bir kitapla insan kalmamalı benim arkadaşlarım var üniversiteden kendilerini geliştireceklerine kitap okuyacaklarına sigara türü şeylere para harcıyorlar okuyan düşünen yaratıcı olan bir gençlik yetiştirmemiz lazım ama piyasada çok kurt olduktan sonra bu çok zor.Timaş yayınları gene en güzelini yapıyor.Ne mutlu size.
ferdane sevindi yazdı

Okuyucu Değerlendirmesi:

Bir çırpıda okunan ve okuyanı derinden etkileyen bir kitap
Aşık olmak, sonra da karanlık ufuklara itilmek
yazdı

Okuyucu Değerlendirmesi:

şu anda özel bir kurumda çalışmaktayım. 1999 yılında kredi yurtlarında(Erzurum) her gün sabah namazını müteakip bu kitaba sarılır ve okur, okurdum. kitabın sonlarının yaklaştığını gördükçe üzülmeye başlamıştım. elimden bırakmak istemediğim bu kitabın bitmesini istemiyordum. her üç dört sayfada bir gözlerimden yaşlar süzülüyordu. aynı hassasiyetleri paylaştığımız içindi belki de bütün göz yaşlarım. son sayfadaydım ve bütün kelimeler Aşkın maddeden uzak farklı bir dünyası olduğunu öğretmeye çalışıyordu. öğrendim, ağlamak anlamakmış.
HARIKA BIR ESER
Burçin Esen yazdı

Okuyucu Değerlendirmesi:

Bu roman beni 3 gündür kendine bağladı.Bu eseri yazan Şule ablamdan Allah razı olsun.İnşallah diğer eserlerini de okumak nasip olur.
Bir yürek Hu....
yazdı

Okuyucu Değerlendirmesi:

Böylesine müthiş bir yapıtı lise son gibi geç bir zamanda okumanın ezikliğini öyle yaşadım ki...Öyle kahrettim ki kendime...Kalın bir kitap ,Öss hazırlık zamanı;ama bir his açtı kitabı′Bismihi teala ′dedi yürek.Uzun bir gece,bir uzun gece...2gün Bilal ve Feyza′yla farklı alemlerdeydim.Kitabı okulda bitirip de gözyaşı ve susku nöbetleri yaşadım.Susku...Aşka ve sevdaya ve böylesine muhteşem anlatım karşısında ′huzur′ u ,hüznü ve besmeleyi soludum.O müthiş son...Hala aklımdan çıkmıyor.Ve buğu ve gözyaşı....′′Ayrılık olmasa vuslatın lezzeti,gam ve keder olmasa saadetin o sarhoş edici güzelliği bilinebilir,görülebilir mi hiç?′′diyor Şule Yüksel Şenler.Ve bizlere de bu yüreklerde çığır açan yapıtı kelime kelime okuyupdoymak düşüyor.Bu tadı alan yüreklere selam olsun!
mutlaka okunmalı
halil ibrahim şan yazdı

Okuyucu Değerlendirmesi:

bu eseri ilk elime aldığımda maksadım kalınlığından dolayı insanların gözünde yer edinmekti açıkçası.. ama okuyunca iş tamamen değişti artık diyordum ki keşke bu kadar 4 kat daha kalın olsa...
her genç okumalı sonra hayata başlamalı
Bahattin Korkmaz yazdı

Okuyucu Değerlendirmesi:

bu kitap ortaokul yıllarımda dayım tarafından bana armağan edildi. Okudum ve kitabı hüngür hüngür ağlayarak bitirdim. O günden sonrada dinimin güzelliğini tam olarak anlamaya başladım .Bu kitap beniö başucu kitabımdır. Herkez mutlaka ama mutlaka okumalı.......
HUZUR Sokağı.......
şükran gür yazdı

Okuyucu Değerlendirmesi:

Hayalimdeki dünyayı buldum bu sokakta...Ve özlediğim değerleri yaşadım roman kahramanlarıyla birlikte...Aslında ben de oradaydım...Kitap bitti ama ben bitmesini asla istemedim...Bedeni olarak belki burdayım ama ben aslında hep o sokaktayım...ÇIkamadım çıkmayı da asla istemiyorum açıkçası...İnşaallah bir gün o sokağı bulacağım ve bedenimle birlikte orada yaşayacağım....
Kitap Okumayı Sevdiren Yürek
yazdı

Okuyucu Değerlendirmesi:

Sevgili yazarımıza çok teşekkür ederim okuma hevesimi ona borçluyum. Bu mükemmel eseri ilk okuduğumda okumanın tadı tüm ruhumu sadı ve yüreğimi okşadı. Herkesin okuması gereken bir kitap.
Muhteşem...
oguz basdemir yazdı

Okuyucu Değerlendirmesi:

Sayın Şule Yüksel Şenler ablamız çok güzel bir roman yazmıştır. Onun bu eserini muhteşem olarak nitelendiriyorum. İlk ve ağlayarak okuduğum bir romandı. Ve insanlar arasında birlik ve beraberliğin önemini vurgulayan, insanlar arasındaki ilşkilerin biraz daha samimi ve içten olmasını anlatan bir kitap. Böyle bir eseri bize yazdığı için çok teşekkür ediyorum...
Sokaklar artık huzursuz
serkan özer yazdı

Okuyucu Değerlendirmesi:

Sevgili Şule hanımefendiye çok teşekkür ediyorum. O muhteşem eseri bizlere yüreğinden hediye ettiği için. O huzur yalnız onun yüreğindedir. Hiç bir sokakta bulamadım. Doyumsuz ve muhteşem bir eser.

İsim:
Şule Yüksel Şenler
Yaşadığı Yer:
Doğum Tarihi:
Doğum Yeri:
Eğitim:
Web:
Hakkında
Sayın Şule Yüksel Şenler’in Huzur Sokağı adlı kitabının 102, 103 ve 104. baskılarında yer alan biyografide yapılmış olan yanlış bilgilendirmeden ötürü değerli yazarımızdan ve sizlerden özür dileriz. Biyografinin düzeltilmiş hali aşağıdaki gibidir. 29 Mayıs 1938’de Kayseri’de doğdu. Babasının memuriyetinden dolayı Anadolu’nun birçok şehrinde bulundu. 7 yaşındayken, ailesi İstanbul’a yerleştikten sonra okula başladı. Gençlik yıllarında çok okuyan, iyi derecede dikiş bilen, resim ve müzik gibi sanat dallarıyla da ilgilenen Şule Yüksel, asri bir hayat sürüyordu. Annesinin rahatsızlığı ve babasının meşguliyetleri sebebiyle eğitimini yarım bıraktı. Bu arada hikâyeler yazıyor, yazıları çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanıyordu. 1950 yıllarda Kıbrıs mitinglerine katıldı, kürsülerden şiirler okudu. Daha sonra Adalet partisinde görev aldı. Bir yandan da hayattaki konumunu sorgulamaya devam ediyordu. Abisi Özer Şenler’in isteği üzerine katıldığı Risale toplantılarında Şule Yüksel’in dönüşümünün ilk tohumları atılmış oldu. Huzur Sokağı adlı meşhur romanını da bu yıllarda gazetede tefrika halinde yayınlamaya başladı. Kitap olarak basıldığı dönemde rekor satışa ulaşan, elden ele dolaşan ve bir fenomen haline gelen roman 1970 yılında Birleşen Yollar ismiyle sinemaya da aktarıldı. Şule Yüksel Şenler Anadolu’nun hemen her yerini dolaşarak konferanslar verdi ve davasını sonuna kadar savundu. Bugün gazetesinde yazdığı yazılarla büyük bir okur kitlesi oluşturdu. 1967 yılında Yeni İstiklal gazetesinde yayınlanan “İslam Kadınına Hitap” başlıklı yazısından dolayı davalık oldu. Daha sonra “Ağlayın Ey Müslüman Kardeşlerim Ağlayın” başlıklı yazısında dönemin Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay’a hakaret ettiği gerekçesiyle 1971 yılında hapse girdi. "Bir doğum müddeti" addettiği 9 ay 10 gün hapis yattı. Politik hayatında karşılaştığı tatsızlıklar, çoğu kez özel hayatını da olumsuz yönde etkiledi. Yazılarını bir araya getirmek suretiyle bir neslin dönüşümüne etki edecek yeni kitaplar hazırladı. 1960’lardan bu yana birçok gazete ve dergide kalem oynatan Şule Yüksel Şenler, sağlığı izin verdikçe yazmaya devam etmektedir.

 • Dizi: Roman
 • Kağıt: Kitap Kağıdı
 • ISBN: 978-975-7544-42-5
 • Sayfa Sayısı: 544
 • Barkod: 9789757544425
 • Ebat: 13,5 x 19,5
 • Baskı Sayısı: 113
Grubuna Katıl
Takip Et
© 2016 TİMAŞ YAYINLARI
tasarım primeart