Kitaplar > Psikoloji > Erol Göka Kitaplığı > ''Gerçek'' İnsanın Yüzünde Yazar mı?

 
''Gerçek'' İnsanın Yüzünde Yazar mı?


 • İlk Baskı Tarihi: Kasım 2012
 • ISBN: 978-605-08-0753-0
 • Kağıt:
 • Sayfa Sayısı: 192
 • Cilt:
 • Barkod:9786050807530
 • Ebat: 13,5x21
 • Baskı Sayısı: 1
 • Fiyatı: 13.5 TL

Kitap Hakkında
Basında Bu Kitap
Okuyucu Yorumları
Yazar Hakkında
Teknik Bilgiler
Video
Satın Al


   "Gerçek İnsanın Yüzünde Yazar mı?" sorusuna tarih boyunca cevap arayan bilim adamları ve eserleri Prof. Dr. Erol Göka ve Dr. Murat Beyazyüz tarafından masaya yatırılıyor. Şimdiye kadar insanın kişiliğini anlamak üzere yüzden yola çıkan ezberler"Gerçek İnsanın Yüzünde Yazar mı?" ile bozuluyor.
Kitapta İslam ve Batı dünyasında insanın kişiliği ve yüzü arasındaki ilişkiye ilmi sima (frenoloji, ilmi kıyafet, ilmi firaset) ile bakan kaynakların bilimsel dünyadaki karşılığı irdeleniyor.

"Yay gibi kavisli kaşlarınız varsa varlıklı ve rahat bir yaşam mı süreceksiniz?"
"Gözlerinizin arasındaki mesafe azsa hoşgörüsüz müsünüz?"
"Burnunuz kambursa cimri ve yalancı mısınız?"
"Aptal, kendinizi beğenmişseniz o halde yüzünüz uzun ve oval olmalı."
"Ya yüzünüz sizin suçlu olduğunuzu söylüyorsa!

Siz ne dersiniz?
Bir karara varmak ve son noktayı koymak için; "Gerçek İnsanın Yüzünde Yazar mı?"
Kitap Yorumları
Okuyucu Değerlendirmesi:
0  Değerlendirme  |  0  Yorum
  Tüm Okuyucu Yorumlarını Okuyun
  Yorumunuzu Yazın

Bu kitap hakkında yorum bulunmamaktadır

Tüm Okuyucu Yorumlarını Okuyun

Bu kitap hakkında yorum bulunmamaktadır

İsim:
Murat Beyazyüz
Yaşadığı Yer:
Doğum Tarihi:
Doğum Yeri:
Eğitim:
E-Posta:
Web:
Hakkında
1980 yılında Zonguldak’ta doğdu. Evli, 1 çocuk babası olmaya hazırlanıyor. 1998 yılında Zonguldak Atatürk Anadolu Lisesi’nden, 2004 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2005-2010 yılları arasında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde psikiyatri ihtisası yaptı. 2010 yılında Siirt’te askerlik görevini tamamladı. Ankara Gölbaşı HASVAK Devlet Hastanesi’nde psikiyatri uzmanı olarak görev yapıyor. Yazarın 2007 yılında yayımlanmış “Cemil Meriç’in Psikolojisi” isimli bir kitabı mevcuttur.


İsim:
Erol Göka
Yaşadığı Yer:
Doğum Tarihi:
Doğum Yeri:
Eğitim:
E-Posta:
Hakkında
1959 yılında Denizli'de doğdu. Ortaöğrenimini “parasız yatılı” olarak Aydın’da tamamladı. 1983’te "Tıp Doktoru", 1989 yılında “Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı”, İzmir'de tamamladığı askerlik görevinin ardından 1992 yılında “Doçent" olmaya hak kazandı. 1998’de Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniği Şefi oldu. 2010 yılı başında Konya Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilimdalı’na “Profesör” olarak atandı. Psikiyatrinin birçok alanında yapılan bilimsel çalışmalarda yer almasına rağmen ilgisi, daha çok psikiyatrinin sosyal bilimlerle ve felsefe ile kesişim noktalarında yoğunlaşmıştır. İnsanın dinamik özelliklerine ve grup-varlığına olan ilgisi onu psikodinamik yönelimli klinik uygulamalara ve grup psikoterapilerine yöneltmiştir. Bu nedenle bilimsel çalışmaları ve klinik deneyimleri daha çok bu alanlardadır. Psikiyatrinin sosyal bilimlerle ve felsefeyle olan kesişim noktalarıyla ve psikoterapilerle ilgili çok sayıda toplantıda konuşmacı ve özel davetli konferansçı olmuştur. “Türkiye Günlüğü” ve “Türkiye Klinikleri Psikiyatri” dergilerinin yayın; birçok tıp ve beşeri bilimler alanındaki derginin danışma kurullarında bulunmaktadır. Mesleki alanda yayınlanmış kitapları arasında öne çıkanları “Psikiyatri ve Felsefe”, “Felsefe ile Psikiyatri”, “Hayatın İçinde Psikiyatri”, “Varoluşun Psikiyatrisi”dir. Psikiyatri uygulamalarının deneyimi ve felsefi ilgilerinin sonucu olarak ortaya çıkan görüşlerini “Hayata ve Aşka”, “Kadınlar, Erkekler, Âşıklar”, “Ölme” kitaplarında toplamıştır. Büyük grupların davranışlarının dinamiklerine ve tarihsel kökenine yönelik çabasının ürünü olan “İnsan Kısım Kısım: Topluluklar, Zihniyetler, Kimlikler” adlı kitabının yanı sıra Türklerin tarih boyunca değişmeyen tutumlarını anlamaya yönelik araştırmalarını “Türk Grup Davranışı” adı altında 2006 yılında yayınlamıştır. Bilimsel ve toplumsal çevrelerin yoğun ilgisini çeken ve birçok özgün görüşü barındıran bu çalışma, çok verimli tartışmalara neden olmuştur ve olmaktadır. “Türk Grup Davranışı” kitabı nedeniyle Göka, Türkiye Yazarlar Birliği “2006 yılı Yılın Fikir Adamı Ödülü”ne layık görülmüştür. Erol Göka, “Türk Grup Davranışı” adı altında başlattığı ve halen süren çalışmalarını kitaplaştırmaktadır. “Türklerin Psikolojisi”, “Türklerde Liderlik ve Fanatizm” ve “Türk’ün Göçebe Ruhu” bunlardandır. Mesleki alanın yanı sıra düşünce dünyasını da ilgilendiren konularda birçok kitap yazmış; toplum psikolojisiyle ilgili bir otorite olarak tanınması nedeniyle görsel ve yazılı medyada gerek sunucu gerek konuşmacı olarak defalarca yer almış; üniversiteler, sivil toplum örgütleri ve resmi kurumlarca toplantılara davet edilmiştir. Erol Göka, 2008 yılında, “ilmi çalışmalarıyla Türk milletinin ufkunu açan eserler ortaya koyması” dolayısıyla, “Ziya Gökalp/ Türk Ocakları İlim ve Teşvik Armağanı”na layık bulunmuştur.

 • Dizi: Erol Göka Kitaplığı
 • İlk Baskı Tarihi: Kasım 2012
 • ISBN: 978-605-08-0753-0
 • Sayfa Sayısı: 192
 • Barkod: 9786050807530
 • Ebat: 13,5x21
 • Baskı Sayısı: 1
Grubuna Katıl
Takip Et
© 2016 TİMAŞ YAYINLARI
tasarım primeart