Kitaplar > Sahaf > İnsanoğlunun Uzay Macerası

 
İnsanoğlunun Uzay Macerası


 • İlk Baskı Tarihi: Ocak 2006
 • ISBN: 975-263-441-9
 • Kağıt: Avrupa İthal Kağıt
 • Sayfa Sayısı: 224
 • Cilt:
 • Barkod:9799752633284
 • Ebat: 13,5 x 21
 • Baskı Sayısı: 1
 • Fiyatı: 9,5 TL

Kitap Hakkında
Basında Bu Kitap
Okuyucu Yorumları
Yazar Hakkında
Teknik Bilgiler
Video
Satın Al
Ali Çimen, İnsanoğlunun Uzay Macerası isimli kitabıyla hepimizi keyifli bir yolculuğa davet ediyor. Önsözünü Ay’a ayak basan ikinci insan Edwin Buzz Aldrin’in yazdığı İnsanoğlunun Uzay Macerası, bu maceranın gerçek aktörleriyle birlikte yazıldı…Gelin, beraber bir uzay yolculuğuna çıkalım!
Lagari Hasan Çelebi ve Von Braun’un öncü çalışmalarıyla işe başlayalım. Ardından önce ilk uydu Sputnik ve sonra da uzaya çıkan ilk insan olan Yuri Gagarin’inbaşarılı uzay maceraları üzerine, Sovyetlerin ‘gerisinde kalma’ düşüncesini hazmedemeyen Amerikan Başkanı Kennedy’nin konuşmasına kulak verip NASA’ya çevirelim gözümüzü. Apollo programının yürürlüğe konması, onca titiz deneme ve nihayet insanoğlu Ay üzerinde!

Yerçekiminin etkisinden kurtulmak nasıl bir duygu? Fırlatma anında astronotlar neler hissediyor?
Astronotlar uzayda nasıl duş alıyor, nasıl uyuyor? Uzay yolculuğuna nasıl hazırlanıyorlar?
Dışarıdan bakıldığında Dünyamız nasıl görünüyor?
Ay’a ilk ayak basan insanlar neler yaşadı?
Neil Armstrong Müslüman oldu mu, işin aslı nedir?
İnsanoğlunu Ay’a taşıyan Apollo projesinin bilinmeyen yönleri…
Uzay mekikleri Discovery ve Challenger neden düştü?
Siviller de uzaya gidebilir mi, siz de uzay turisti olabilir misiniz?
İnsanoğlunun en büyük projesi olarak kabul edilen Uluslararası Uzay İstasyonu da neyin nesi? Kimler yapıyor, ne işe yarıyor?
’Dünyaya çarpan göktaşı’ senaryoları ne kadar gerçekçi? Dünyamız uzaydan gelecek tehlikelere karşı hazırlıklı mı?
Uzaylılar gerçekten var mı? İşin aslı nedir?
2012’de dünyaya çarpacağı iddia edilen efsanevi gezegen Marduk... Gerçek mi, yoksa bir bardak suda kopartılan bir fırtına mı?
Ve uzay ve uzay araştırmalarına dair merak ettiğiniz bir çok şey…
Uzay kahramanları bu kitap için seferber oldu
TİMAŞ, Popüler Bilim dizisinin iddialı kitabı İnsanoğlunun Uzay Macerası içeriği ve hazırlanış biçimiyle ülkemizde bir ilk. Kitabı ilginç kılan, doğrudan uzay üslerine gerçekleştirilen ziyaretlere, ünlü astronotlarla yapılan birebir görüşmelere ve konunun uzmanlarının desteğine dayanıyor olması. Ziyaret edilen merkezler arasında NASA’nın Johnson ve Kennedy Uzay Merkezleri, Avrupa Uzay Ajansı, Moskova’daki Kozmonot Eğitim Merkezi Star City ve Kazakistan’daki Baykonur Uzay Üssü de var. Özetle, gazeteci kimliğinin açtığı kapılardan uzay üslerine süzülen Ali Çimen gitti, gördü, yazdı. Zaten kendisi de şöyle diyor: “Uzaya çıkamasam da kapısını tıklattım!’

Önsöz Ay’daki Adam’dan!
Kitabın bir diğer özelliği ise içinde 100’e yakın görsel malzeme kullanılmış olması. Astronotlar tarafindan uzayda çekilen renkli resimlerle süslenen kitabın önsözünü ise, Apollo 11 ile Ay’a ayak basan ikinci insan olarak tarihe geçen Edwin Buzz Aldrin yazdı. Ay üzerindeki o meşhur fotoğrafı ile insanoğlunun uzay macerasının sembolü haline gelen Aldrin ‘Keşfetme iştahımız hiç dinmesin’ diyerek, Türk okurlarını yeni ufukları keşfe davet ediyor. Kitapta aynı zamanda Buzz Aldrin ve Neil Armstrong ile yapılmış geniş çaplı mülakatlar da bulunuyor.
Kitap Yorumları
Okuyucu Değerlendirmesi:
0  Değerlendirme  |  0  Yorum
  Tüm Okuyucu Yorumlarını Okuyun
  Yorumunuzu Yazın

Bu kitap hakkında yorum bulunmamaktadır

Tüm Okuyucu Yorumlarını Okuyun

Bu kitap hakkında yorum bulunmamaktadır

İsim:
Ali Çimen
Yaşadığı Yer:
Doğum Tarihi:
Doğum Yeri:
Eğitim:
Hakkında
1971 yılında İstanbul/Üsküdar′da doğan Ali Çimen, ilk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini bir süre Karadeniz Teknik Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü′nde sürdürdü. 1991’de İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’ndeki eğitimiyle eşzamanlı olarak ZAMAN gazetesinde gazetecilik serüvenine başladı. Uzun yıllar gazetenin İstanbul′daki merkezinde Dış Haberler ve Haber Merkezi bünyesinde çevirmen, muhabir, redaktör ve editör olarak görev yaptı. Aynı gazetenin Frankfurt, Amsterdam ve Londra merkezlerinde de uzun süre çalışan Çimen, gazetecilik kariyerini 2010-2014 arasında Fransa′da, uluslararası haber kanalı EURONEWS'de sürdürdü. İngilizce, Almanca, Hollandaca ve Fransızca bilen Çimen, şimdilerde bir yandan serbest gazetecilik yaparken, diğer yandan da Türkiye'yi ve dünyayı geziyor; tarih kitapları ve roman yazıyor.

 • Dizi: Sahaf
 • Kağıt: Avrupa İthal Kağıt
 • İlk Baskı Tarihi: Ocak 2006
 • ISBN: 975-263-441-9
 • Sayfa Sayısı: 224
 • Barkod: 9799752633284
 • Ebat: 13,5 x 21
 • Baskı Sayısı: 1
Grubuna Katıl
Takip Et
© 2016 TİMAŞ YAYINLARI
tasarım primeart