Kitaplar > Tarih > Popüler Tarih > Tarihi Değiştiren İmparatorluklar

 
Tarihi Değiştiren İmparatorluklar


 • İlk Baskı Tarihi: Haziran 2009
 • ISBN: 978-975-263-987-4
 • Kağıt: İthal
 • Sayfa Sayısı: 512
 • Cilt:
 • Barkod:9789752639874
 • Ebat: 13,5 x 21
 • Baskı Sayısı: 8
 • Fiyatı: 22 TL

Kitap Hakkında
Basında Bu Kitap
Okuyucu Yorumları
Yazar Hakkında
Teknik Bilgiler
Video
Satın Al

‘Tarihi Değiştiren İmparatorluklar’ sizi nefes kesen bir maceraya çağırıyor
 
Timaş’ın Popüler Tarih serisinin lokomotifi Tarihi Değiştirenler, bu kez imparatorlukları masaya yatırıyor. Yazar Ali Çimen sizleri, Asya steplerinden rengârenk ipeklerle süslü Çin saraylarına; Avrupa’nın rutubet kokulu şatolarından güneşten kavrulan Yunan kıyılarına; Bizans’ın gizemli kiliselerinden Arap yarımadasının gölgeli cami avlularına; devasa dalgalara beşiklik eden Okyanuslardan dünyanın en el değmemiş diyarlarına; Afrika’nın balta girmemiş topraklarından Hindistan’ın nemli vadilerine; Avrupa’nın kasvetli sokaklarından Moskova’nın dış mahallelerine; Amerika’nın dört bir köşesinden Kore’nin sarp dağlarına, Vietnam’ın güneş geçirmeyen ormanlarına uzanan; dünyayı avuçlarınızın arasına alacağınız bir serüvene ortak olmaya davet ediyor.

Gelin,
Çin’in iki bin yıllık imparatorluk geçmişinin ilmek ilmek örülüşüne tanıklık edin, Çin’i alt üst eden ayaklanmaların, suikastların ve saray oyunlarının bir parçası olun!
Büyük İskender ile boğazı geçip Pers diyarlarına girin, Asya steplerini aşın, ormanlarında fillere karşı savaşın. Perslerle bir olup Persepolis’i İskender’e karşı savunun!
İslam ordularının bir parçası olun; hak için kılıç sallayın. Emevilerle Endülüs kapılarına dayanın, Avrupa tarihini değiştirin!
Sezar’la bir olun Roma yürüyün! Senato’daki dedikodulara kulak kabartıp, Romalıların arasına karışın. İmparatorları alkışlayıp, idamlarına şahit olun, Roma’nın kan üzerinde yükselişini izleyin.
Bizans şövalyeleriyle bir olun, Konstantinopol’ün surlarından düşmana ok atın; Fatih Sultan Mehmed’in cengâverleri arasına karışıp Konstantinopol’ün surlarını aşın, çağ kapayıp çağ açın!
Hunlarla bir olun, Avrupa’yı tir tir titretin; Roma’nın kapılarına dayanın, Papalar sizden af dilesin. Moğolların saflarına karışın, taş üzerinde taş bırakmayın, atlarınız çatlayana dek dünyayı fethe soyunun!
İtalyan kâşiflerin arkadaşı, İspanyol, Portekizli ve Hollandalı gemicilerin yoldaşı olun; bilinmezlere yelken açın. Ardınızdan gelip dünyayı yağmaya soyunan acımasız şövalyelerin kıyımlarına tanıklık edin; Haç’ı sırtlayıp yerli halkları ‘aydınlatmaya’ soyunan din adamlarına tanıklık edin.
Yağmurla yıkanmış İngiliz saraylarının karanlık koridorlarında turlayın. Yürekleri, üzerinde güneş batmayacak topraklar için çarpan kral ve kraliçelerin sofralarına misafir olun. İngiliz denizcileri, askerleri ve siyasetçileriyle aynı karavanaya kaşık sallayıp, Kuzey Amerika’dan Avustralya’ya uzanan İngiliz İmparatorluğu’nun doğuşunu izleyin.
Amiral Nelson’ın mürettebatına karışıp, Fransızları topa tutun! Napolyon’a asker yazılıp Mısır çöllerinde, Akdeniz’in tuzlu sularında ve buza kesmiş Rus steplerinde kılıç sallayın; dünyayı Fransız yapmanın hayallerini kurun!
Münih’in varoşlarında ateşli ve kışkırtıcı konuşmalar yapan Adolf Hitler’e kulak kabartın, dünyayı kasıp kavuran Nazi terörünü iliklerinizde hissedin. Küf, ter ve kan kokulu trenlerle toplama kamplarına yolculuk edin. Hitler’in son saatlerini onunla birlikte sığınağında yaşayın. Nazilerin yıkılan hayallerinin çıkarttığı toz bulutunda kaybolun…
Lenin ile Petrograd varoşlarında nutuklar atın, devrimci işçi kalabalığına kapılıp Çar’ın sarayına yürüyün. Monarşiyi devirip, Sovyetler Birliği’ni kurun. Ve dünyayı dehşete boğan Kızıl İmparatorluğun mimarlarıyla tanışın! Stalin’den korkun, Gorbaçov’u alkışlayın. Soğuk Savaş’ın sıcak cephelerinde terleyin.
Amerikalı devrimcilerle İngilizlere karşı savaşın; Amerika Birleşik Devletleri’ni kurun! Uzaya çıkın, atom bombasının dehşetine tanıklık edin. ‘Amerikan Emperyalizmi’nin ayak izlerini takip edip, Sovyetleri yıkın! Dünyanın ayakta kalan son imparatorluğunun şifrelerini çözün.
 
Gelin; tarihi okumayın, bizzat yapın…  
Kitap Yorumları
Okuyucu Değerlendirmesi:
3  Değerlendirme  |  4  Yorum
  Tüm Okuyucu Yorumlarını Okuyun
  Yorumunuzu Yazın

Turgut YAŞKEÇELİ yazdı

Okuyucu Değerlendirmesi:

SERİNİN EN SON VE MUHTEŞEM KİTABI
Kitap Hakkındaki Düşüncelerim
Oğuzhan Akkuş yazdı

Okuyucu Değerlendirmesi:

Çok GüzeL Bir Kitap Ellerine Sağlık Herkezin Okumasını Bilgice Yücelmesini İsterim Yayınlayan Timaş Yayınlarınada Teşekkür Ederim Ellerinize Sağlık Sağolun Sağlıcakla Kalın

Tüm Okuyucu Yorumlarını Okuyun

Turgut YAŞKEÇELİ yazdı

Okuyucu Değerlendirmesi:

SERİNİN EN SON VE MUHTEŞEM KİTABI
Kitap Hakkındaki Düşüncelerim
Oğuzhan Akkuş yazdı

Okuyucu Değerlendirmesi:

Çok GüzeL Bir Kitap Ellerine Sağlık Herkezin Okumasını Bilgice Yücelmesini İsterim Yayınlayan Timaş Yayınlarınada Teşekkür Ederim Ellerinize Sağlık Sağolun Sağlıcakla Kalın
muhammed çoruhlu yazdı

Okuyucu Değerlendirmesi:

muhammed çoruhlu yazdı

Okuyucu Değerlendirmesi:

müthiş ve bir o kadarda kaliteli bir kitap akıcı bir üslubu var.

İsim:
Ali Çimen
Yaşadığı Yer:
Doğum Tarihi:
Doğum Yeri:
Eğitim:
Hakkında
1971 yılında İstanbul/Üsküdar′da doğan Ali Çimen, ilk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini bir süre Karadeniz Teknik Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü′nde sürdürdü. 1991’de İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’ndeki eğitimiyle eşzamanlı olarak ZAMAN gazetesinde gazetecilik serüvenine başladı. Uzun yıllar gazetenin İstanbul′daki merkezinde Dış Haberler ve Haber Merkezi bünyesinde çevirmen, muhabir, redaktör ve editör olarak görev yaptı. Aynı gazetenin Frankfurt, Amsterdam ve Londra merkezlerinde de uzun süre çalışan Çimen, gazetecilik kariyerini 2010-2014 arasında Fransa′da, uluslararası haber kanalı EURONEWS'de sürdürdü. İngilizce, Almanca, Hollandaca ve Fransızca bilen Çimen, şimdilerde bir yandan serbest gazetecilik yaparken, diğer yandan da Türkiye'yi ve dünyayı geziyor; tarih kitapları ve roman yazıyor.

 • Dizi: Popüler Tarih
 • Kağıt: İthal
 • İlk Baskı Tarihi: Haziran 2009
 • ISBN: 978-975-263-987-4
 • Sayfa Sayısı: 512
 • Barkod: 9789752639874
 • Ebat: 13,5 x 21
 • Baskı Sayısı: 8
Grubuna Katıl
Takip Et
© 2016 TİMAŞ YAYINLARI
tasarım primeart