skip to Main Content
1931 yılında baba tarafından dedesi Üsküplü ve Selanik’ten muhacir Kolağası Osman Sancakdar Efendi ve Hafıze Fahriye Hanım’ın İstanbul, Üsküdar İmrahor’daki evinde doğdu.

Ankara-SBF’den ayrılarak Deniz Harp Okulu’na girdi. Bu okuldan dede ve baba mesleği olan bahriye zabiti olarak birincilikle mezun oldu. Meslek yıllarında bir yıla yakın ABD Maryland, İngiltere’de South Shields, Newcastle, Glasgow, 1968-70 yıllarında Malta Adası’nda yaşadı. 1972’de gemi komutanı iken isteğe tabi olarak istifaen emekli oldu.

Öğrencilik yıllarından beri yazarlık yanı hep ağır bastığından Son Saat, Milliyet, Hürriyet, Günaydın, Dünya, Referans, Hayat Tarih Dergisi, Hayat Mecmuası ve Belgelerle Türk Tarihi, Atlas Tarih gibi yayınlar başta olmak üzere muhtelif gazetelerde ve dergilerde yüzlerce makalesi, araştırmaları ve Günaydın gazetesinde Cemal Dündar’ın resmettiği çizgi romanları yayımlandı.

İngiltere’de, Lloyd’s of London Press, Informa, Seatrade, Shipbroker, Yunanistan’da Naftiliaki, İsviçre’de Internationale Journal des Transports dergilerinin Türkiye temsilcisi olarak çalıştı ve bu sürelerde İngiltere’de Colchester ve Londra’daki merkezlerde temsilci olarak yer aldı. Sürekli Basın Kartı sahibi Osman Öndeş, Bahriye Nazırı ve Sultan Vahdeddin’in Seryaveri Avni Paşa ailesi mensupları tarafından kendisine emanet edilen “Avni Paşa’nın Hatıratı” ile tarihî ve vicdani bir perdeyi aralamaktadır.

Yazarın Kitapları

Back To Top