Hasan Ahmet Gökçe
İsim:
Hasan Ahmet Gökçe
Yaşadığı Yer:
Doğum Tarihi:
Doğum Yeri:
Eğitim:
E-Posta:
Web:
Hakkında

  İlk ve orta öğrenimini Elazığ, Muğla ve Aydın şehirlerinin muhtelif okullarında tamamlamış, ardından 1999’da Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüne kaydolmuştur. 2003 senesinde girdiği M.Ü. Eğitim Bilimleri Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi yüksek lisansını 2005 yılında, 2004 yılında kazandığı M.Ü. Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Eski Türk Edebiyatı mastır programını 2007 yılında tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi’nde başladığı doktora programını yarıda bırakarak, 2008 senesinde Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde kaydolduğu İslâmî Türk Edebiyatı doktora programının yeterliliğini 2010 yılında başarıyla vermiştir.
Lise yıllarında mahallî gazete ve dergilerde amatör olarak yürüttüğü yayıncılık mesleğini henüz 19 yaşındayken 60.000 tirajlı tek çocuk edebiyatı dergisi olan Gonca’nın editörlüğüyle taçlandıran Gökçe, bu güne kadar Işık Yayınları başta olmak üzere, Kaynak, Muştu, Rehber, Altınburç, Zambak, Timaş, LM, Antik Kitap, Nesil, Kabalcı ve Doğan Egmont gibi yayınevlerine editörlük/yayın yönetmenliği hizmeti vermiştir.
Başta Samanyolu Yayın grubu olmak üzere pek çok radyo ve televizyonda uzman, spiker ve yapımcı olarak çalışmıştır.
Hürriyet, Milliyet, Yeni Şafak, Zaman, Millî Gazete, Kitap Zamanı gibi yayın organlarında yazılar yazmış, Yağmur, Sızıntı, Yedi İklim, Dergâh, Kırklar, Düş Parantezi, Nisan, Yitik Düşler başta olmak üzere pek çok edebiyat dergisinde deneme, mektup ve makaleler yayımlamıştır.
Hâl-i hazırda Yağmur Dil Kültür ve Edebiyat Dergisi’nin yanında, Sütün Yayınları’nın ve Gonca Dergisi’nin genel yayın yönetmenliğini sürdürmekte olan Hasan Ahmet Gökçe evli ve iki çocuk babasıdır.
 Yazarlar
Grubuna Katıl
Takip Et
© 2016 TİMAŞ YAYINLARI
tasarım primeart