baska-yerler-farkli-mekanlar-geziyorum-9786050827811.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Başka Yerler Farklı Mekanlar Geziyorum

Bu kitapla farklı renklere, farklı desenlere sahip 30 farklı ülkeyi gezmeye ne dersiniz?
Marka: Timaş Tarih
Kitaplık: Tarih Kitaplığı
Diziler: Kültür Tarihi
Sayfa / Ebat: 344s. / 13,5x21
İlk Baskı: Ekim’18
Baskı Sayısı: 1
Yayına Hazırlayan:
ISBN: 978-605-08-2781-1
Barkod: 9786050827811
27.50 TL

Kredi kartına tek çekim K.D.V. dahil fiyat

Arka kapak

Gezmek, mekânlar ve kültürler tanımak kadar insanının ufkunu genişleten az şey vardır hayatta. Gezilerinize bir de ziyaret ettiğiniz şehirlerin tarihi ve kültürel zenginliklerine vakıf biri eşlik ediyorsa bu seyahatlerin size katacakları daha anlamlı hale gelir.

Türkiye Gezginler Kulübü üyesi Ali Bilir, Başka Yerler Farklı Mekânlar Geziyorum kitabıyla sizleri yepyeni coğrafyalara uyanmaya davet ediyor.

Senelerce diyar diyar, ülke ülke dolaştım. Çok memleketler gördüm. Öyle üstünkörü gezmedim ama yaşadım gittiğim yerleri. İnsanlarının içine girdim, onlarla aynı havayı teneffüs etmeye çalıştım. Onların tarihlerine, kültürlerine ortak olmaya çalıştım; onlar gibi yaşamaya çalıştım. Bütün bu izlenimlerimi kendimce anlatmaya çalıştım bu kitapta. Tam tamına otuz ülke.

İmrendiğim ülkeler de oldu içimi burkan ülkeler de. Kimi zaman “burası gerçek mi,” diye düşündüğüm, kimi zaman gördüklerim karşısında “ülke olarak ne kadar şanslıyız” diye aklımdan geçirmeden edemediğim otuz hikâye otuz ülke var bu kitapta.

Yazma yolculuğum en az gezmek kadar keyif verdi bana. Gezip gördüklerimi, yaşadıklarımı, tecrübelerimi ve en önemlisi hissettiklerimi kendi penceremden sizlere sunmak benim için büyük bir kıvanç. Umarım yazarken hissettiğim güzel duyguları siz de okurken hissedersiniz. Size bu kitapla keyifli saatler geçirmenize muktedir olursam ne mutlu bana.

Her ne kadar ayrı yerlerde farklı insanlar olarak var olsak da aslında hepimizin eğer istersek ortak bir paydada buluşabileceğimizi de bu kitabı okurken aklınızdan çıkarmayınız.

                                                                                                                                                    Ali Bilir

Editörün görüşü
Kitap, Türkiye Gezginler Kulübü ve TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) yönetim kurulu üyesi Ali Bilir'in kaleminden 30 farklı ülkenin sokak sokak gezilecek yerlerini ve kültürünü anlatan, renkli, bol görselli ve akıcı üslubuyla okurları adeta mest eden çok iyi bir gezi kitabı.
En önemli cümle
Sokaklarında dolaştığımı, insanlarının arasına karışarak aynı havayı teneffüs etmeye çalıştığım, tarihine dokunduğum, kültürünü anlamaya çalıştığım ve kendimce yorumladığım 30 ülkeyi anlattım.
Bu kitap neden önemli
Bu eser, Türkiye Gezginler Kulübü ve TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) yönetim kurulu üyesi Ali Bilir'in önemli bir çalışması. Bulgaristan'dan Kırgızistan'a; Polonya'dan Fas'a; ABD'den Kenya'ya; Hollanda'dan Makedonya'ya 30 farklı coğrafyayı, 30 farklı kültürü bu ülkelere dair birbirinden güzel onlarca renkli görseller eşliğinde tanıma şansı...
Anahtar kelime
Kültür Tarihi, Kültür, Gezi, Yolculuk, Ülkeler, Karşılaştırma, Görsel Tarih

Diğer kitaplara göz atın

Popüler
tarihe-dusulen-notlar-seti-i-ii-cilt-9786050819915.jpg

Tarihe Düşülen Notlar Seti ( I-ıı Cilt )

Halil İnalcık
Timaş Tarih
90.00 TL