Beyniniz Bir Zaman Makinesi - Timaş Yayınları

beyniniz-bir-zaman-makinesi-9786050827187.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Beyniniz Bir Zaman Makinesi

Bugüne kadar yapılmış en iyi zaman makinesini keşfedin.
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: Popüler Bilim
Diziler: Popüler Bilim
Sayfa / Ebat: 320s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Ocak’19 / Ağustos’23
Baskı Sayısı: 2
Tercüman:
ISBN: 978-605-08-2718-7
Barkod: 9786050827187
Orijinal Dil: İngilizce
235.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Hepimiz zamanın içerisinde yaşarız. İster geniş vakitleri kullanalım, ister sıkı sıkıya belirlenmiş saatleri; zaman hayatımızı kucaklar. Zaman, insanların hakkında en çok soru sorduğu, en merak edilen konuların başında gelir. Üstelik tüm bu çabalara rağmen zamanı anlama konusunda diğer alanlara nazaran çok az aşama kaydedilebilmiştir. 
 
Ancak son dönemde sinirbilimde ve fizikte yaşanan ilerlemeler, zaman hakkında bildiklerimizi somutlaştırdı. Bu alanın en ünlü isimlerinden, geçmişte beyin konusunda en çok satan kitaplardan birini yazmış Dean Bunomoano, zamanla ilgili soruların cevaplarını bir araya getiriyor. 
 
Buonomano, zamanın beynin bir fonksiyonu mu olduğu ya da doğada serbest halde bulunup bulunmadığından, zamanın beynimiz tarafından nasıl algılandığına kadar sorulması dahi güç birçok soruyu cevaplandırıyor. Ünlü sinirbilimci bu soruları yanıtlarken hem felsefi hem de bilimsel yönlerden beslenerek gündelik hayattan örneklere de başvuruyor. 
 
Buonomano’ya göre beynimiz, şaşırtıcı derecede iyi çalışan bir zaman makinesi. Zamanı sadece algılamıyor, bir yandan da zamanı var ediyor. Hepsinin ötesinde beynimiz, benliğimizi geçmişe ve geleceğe yansıtarak simülasyonlar yaratıyor ve zihinsel zaman yolculuğunu mümkün kılıyor. 
 
Beyniniz Bir Zaman Makinesi, hem fizikteki hem de sinirbilimdeki son gelişmeleri bir potada eriterek okuyucuya bu alandaki birçok sorunun cevabını sunuyor. 

"İyi yazılmış, basitçe ve ikna edici şekilde temellendirilmiş bir kitap. Buonomano bizi yerimizden kaldırıp aydınlatıcı bir bilimsel yolculuğa çıkarıyor."
Carol Tarvis - Wall Street Journal

"Buonomano, zamanı nasıl algıladığımız hakkındaki en son, en iyi, en bilimsel gelişmeleri önümüze sererek insan olmanın temel meselelerinden birini aydınlatıyor."
Thomas MacMillan - New York Times
 
En önemli cümle
"Beyniniz bir zaman makinesidir. Çünkü sadece insanoğlu kendisini geleceğe veya geçmişe yansıtabilir."
Bu kitap neden önemli
Kitap, beynimizin zamanı nasıl algıladığını ve zamanla nasıl bir ilişki kurduğunu gündelik hayata referanslar da vererek anlatıyor. Hem zamanın ne olduğunu sorguluyor, hem de beyin zaman ilişkisini okuyucuyu sıkmayacak şekilde veriyor.
Anahtar kelime
Zaman, Beyin, Fizik, Nöroloji, Psikoloji

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
can-9786050848793.jpg

Can

Andrey Platonov
Timaş Yayınları
125.00 TL