Doğada Hayat Var - Timaş Yayınları

dogada-hayat-var-9786050830682.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Doğada Hayat Var

Doğayı iyi tanıyan hasta olmaz. Rus Atasözü
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: Sağlık Kitaplığı
Diziler: Sağlık
Sayfa / Ebat: 272s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Ekim’19 / Ekim’19
Baskı Sayısı: 1
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-605-08-3068-2
Barkod: 9786050830682
150.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Sağlık insanın en büyük hazinesi. GDO’lu gıdalar, katkı maddeli yiyecekler, artan kanser vakaları, giderek yaygınlaşan obezite ve yaygın kronik hastalıklar, ilaçlar, takviyeler, alınan kilolar, verilen kilolar, özel diyetler derken sağlığa dair bilgi üretimi giderek yayılıyor. Farklı reçeteler havada uçuşuyor; pazarın manipülasyonuyla mahkûm edilen ya da adeta sihirli iksir muamelesi gören gıdalardan bahsediliyor. Peki biz neye inanacağız?

Biyokimya alanında yaptığı önemli çalışmalarla dikkat çeken Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut Doğada Hayat Var’da insana ‘doğayla bütünlük içinde bir varlık’ olarak bakıp zihinlerdeki karmaşayı yatıştıracak bilgiler veriyor. Doğada Hayat Var, terminolojik zorluklara boğulmadan, kolay ve anlaşılır bir dille insan vücudunun işleyişini ve doğayla uyumlu yapısını anlatıyor. Adeta makrokozmosun bir minyatürü (mikrokozmos) olan insanın doğayla ve doğal olanla irtibatını muhafaza ettikçe sağlığını da korumak yolunda önemli bir adım atmış olacağını gösteriyor.

Beslenmenin ve sağlığın kısa tarihinden, tarihin gördüğü en büyük katil kansere; yaşam kaynağı vitaminlerden insan vücudunun koruma kalkanı minerallere, hormonlardan yağlara, proteinlere, metabolizmamız için en faydalı yiyeceklere uzanan bir hatta sağlıklı bir yaşamın ipuçlarını veriyor.

Doğada Hayat Var, her geçen gün önemi daha çok anlaşılmaya başlanan doğal insan anlayışına tıbbî çalışmalar içerisinden bir dipnot düşmek amacıyla kaleme alındı. Okuyanların bu anlayışı daha iyi kavrayacaklarını, doğala dönüş yolunda kitabımızı rehber olarak kullanacaklarını umuyoruz.”

Editörün görüşü
Kitap insan bedeninin işleyişi ve temel yapı taşları olan vitaminler, mineraller, antioksidanlar, yağlar, hormonlar, proteinler üzerine temel bilgileri aktarıyor. Vitamin ve mineral çeşitlerini teker teker ele alarak bunların hangi besinlerden alınabileceğini anlatıyor. Sağlığı koruma ve doğayla uyumlu yaşama bilincini verdikten sonra Doğa Eczanesi adını verdiği bölümde çoğu hepimizin mutfağında olan sebze ve meyvelerin (acı biber, ahududu, armut, badem, balkabağı, bamya, bezelye, biberiye, brokoli, bulgur, domates,elma, greyfurt, limon... vs.) koruyucu özelliklerini tek tek veriyor.
En önemli cümle
Topraktan kopan insan; çeşitli amaçlarla genetik yapıları ve hormonal dengeleri ile oynanan ve toprak görmeyen gıda maddeleri ile beslenmek suretiyle adeta yapay bir canlıya dönüşmüştür.
Bu kitap neden önemli
Ölümcül hastalıkların belki de tüm zamanlardakinden daha fazla yaygınlaştığı günümüzde sağlığımızı nasıl koruyacağımız konusu hepimizin gündeminde. Ancak bilgi bombardımanına maruz kaldığımız bu alanda neye inanacağımızı bilemiyoruz. Doğada Hayat Var bilimsel bilgiyi sıkıcı olmayan bir dille ve laboratuvar ortamında kanıtlanmış verilerle aktarıyor. Yaratıcı'nın adeta makro alemin bir numunesi olarak yarattığı insan için doğa eczanesinde pek çok derdin şifasını da verdiği inancını bilimle destekliyor. Karmaşık reçeteler sunmak yerine, okura bu konuda bir bakış açısı kazandırmaya gayret ediyor ve "doğal olanla" irtibatın altını çiziyor.
Anahtar kelime
Doğal Yaşam, Şifa, Vitaminler, Antioksidanlar, Minareller, Yağlar, Hormonlar, Proteinler, Kanser, Zencefil, Kinoa

Diğer kitaplara göz atın