en-sevgili-efendimiz-ve-sevdalilari-9786050833157.jpg
Popüler
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

En Sevgili Efendimiz Ve Sevdalıları

Hz. Muhammet'in Hayatı ve Peygamber Sevgisine Tarihimizden En Güzel Örnekler
Marka: Timaş Tarih
Kitaplık: Tarih Kitaplığı
Diziler: İslam Tarihi
Sayfa / Ebat: 336s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Nisan’20 / Mayıs’20
Baskı Sayısı: 2
ISBN: 978-605-08-3315-7
Barkod: 9786050833157
Üst Başlık: Efendimiz ve Sevdalıları
35.00 TL

Kredi kartına tek çekim K.D.V. dahil fiyat

Arka kapak
Envâr ile kâinat doldu 
İşte o gece sabah oldu!
 
O’nun yüzü suyu hürmetine yaratıldı âlemler! Güneş, O’nun için sarıp sarmaladı dünyayı sıcaklığıyla. Ay, O’nun muhabbetiyle kâh dolunay oldu kâh hasretiyle yay gibi kaldı. O’nun sancağını dalgalandırınca kendini buldu rüzgâr…
O, risaletle şereflenen bir kul; devlet kuran mütevazı bir hükümdar; fetihler yapan muzaffer bir komutan; cehalet karanlığına düşmüş dünyayı ilim ve irfanla süsleyen bir muallim; ümmetine hudutsuz sevgi gösteren Hatemü’l-Enbiya Hazreti Muhammed Aleyhisselam idi.
O’nu anlatmak ve övmek isteyenler hep aciz kaldıklarını anladılar. Zira O’nu bütün âlemleri yaratan Rabbi övüyordu. O’nunla, yazılarını, eserlerini kıymetlendirmeye çalıştılar. Türkler O’nun yolunu tanıyınca başka aşk başka sevda tanımaz oldular. 
O’nu sevmek, saadetin; unutmak, bahtsızlığın alameti oldu. 
Üslubuyla yediden yetmişe herkese tarihi sevdiren Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, bu çalışmasında iki cihan serveri Hazreti Muhammed’in hayatını, şahsiyetini ve O’nun yoluna baş koyan ve hayatlarını O’nun yoluna adayan Peygamber sevdalılarını anlatıyor. 
Hoca Ahmed Yesevi’den Süleyman Çelebi’ye, Yazıcızade Muhammed’den Mevlana Halid-i Bağdâdî’ye kadar sevdasını mısralara dökenler;
Gazneli Mahmud’dan Osmanlı akıncılarının piri Mihal Gazi’ye, Satuk Buğra Han’dan İstanbul’un fatihi Sultan Mehmed Han’a, Hadimü’l-Haremeyn Yavuz Sultan Selim’den II. Abdülhamid Han’a kadar aşk ve gayretle Resul’ün sancağını yüceltenler;
O’nun sevgisini kazanabilmek için gözyaşları ile na’tını yazanlar;
Ummandan bir katre misali ve daha nice Peygamber sevdalıları bu kitapta…
O sevginin milletimizde daim kalması dileğiyle…
 
Editörün görüşü
Yediden yetmişe Osmanlı Tarihi'ni herkese sevdiren Ahmet Şimşirgil, satış rakamları yüzbinlere ulaşan Kayı serisinin ardından, bu defa Hz. Muhammet'in hayatını ve Müslümanların, özellikle de Osmanlıların Hz. Muhammet'e olan sevgisini akıcı bir üslupla kaleme alıyor.
En önemli cümle
Osmanlı toplumu Haremeyn’in hizmetini ele aldıktan sonra yediden yetmişe Peygamber Efendimiz'in yüksek makamına ve necip soyuna bilfiil hizmetini devam ettirdi. Ona olan aşkını her vesile ile terennüm etti. Yoluna hizmeti, sünnetine uygun yaşamayı en büyük saadet bildi.
Bu kitap neden önemli
Bu kitap, Osmanlı tarihini herkese sevdiren Ahmet Şimşirgil'in akıcı üslubuyla Hz. Peygamber'in hayatının yanında ona olan sevgileriyle öne çıkan mümtaz tarihi şahsiyetleri anlatan değerli bir metin.
Anahtar kelime
İslam, Müslümanlar, Peygamber Sevgisi, Osmanlılar, Yunus Emre, Mevlana, Yavuz Sultan Selim, II.Abdülhamid, Osmanlı Padişahları

Diğer kitaplara göz atın

Popüler
tarihe-dusulen-notlar-seti-i-ii-cilt-9786050819915.jpg

Tarihe Düşülen Notlar Seti ( I-ıı Cilt )

Halil İnalcık
Timaş Tarih
90.00 TL