Hastalıkların Duygusal Sebepleri - Timaş Yayınları

hastaliklarin-duygusal-sebepleri-9786050830187.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Hastalıkların Duygusal Sebepleri

Her Şey İçin Geç Olmadan hemen bugünden itibaren başlayabileceğiniz ümide ve iyileşmeye dair yolculuğunuz için bir rehber kitap.
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: Psikoloji Kitaplığı
Diziler: Psikoloji
Sayfa / Ebat: 352s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Nisan’19 / Kasım’20
Baskı Sayısı: 4
ISBN: 978-605-08-3018-7
Barkod: 9786050830187
Üst Başlık: Her Şey İçin Geç Olmadan
37.50 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Hepimiz milyonlarca yıldır dönüp duran dünyamıza kısa bir süre için misafirliğe geldik. Bu kısacık zamanı duygusal ya da fiziksel hastalıklarla geçirmeyi kim ister? Hele ki hastalıkların nedenlerini her şey için geç olmadan görebiliyorken…

Size bir müjde vermek istiyoruz: Hasta olmadan önce ruhunuzu, sonra da duygudan kaynaklı olası hastalıkları hiç olmadan önleyebilirsiniz! Her şey için geç olmadan, hastalıkların duygusal hikâyeleriyle tanışmaya hazır mısınız?

Bu yolculukta duygularla hastalıkların, ruh-beden-zihin üçgeninin birbiriyle muhteşem bağına bakacağız. Duyguların kötü etkileri fark edilmediğinde nasıl hastalığa dönüştüğüne, hastalıkların duygusal nedenlerine birlikte ışık tutacağız. Hatta o kadar ileri gideceğiz ki, bırakın anne karnındaki hayatımızın günümüze uzanan etkilerini, atalarımıza uzanan aktarım öyküsünü ele alacağız. İnanç ve sevgi gibi gözle görülmeyen ama insan hayatını ötelere taşıyan mucizelerin hem ruh hem de beden sağlığını nasıl yeniden inşa edebildiğine şahit olacağız.

“Nasıl olsa yapar” diye testiyi kırmadan önce çocuğu şamarlayan Nasrettin Hoca ne kadar haklıdır bilmiyoruz ancak burada biz de en az onun kadar temkinliyiz. Hasta olduktan sonra değil, hasta olmadan önce alıyoruz önlemimizi. İyileşmek, daha da önemlisi hastalık bizi bulmadan hareket geçmek için kendi değişimimizi sağlayabiliriz. Bu değişim için önümüzde hiçbir engel yok. Tabii kendimizi saymazsak…

Şimdi çözüm yollarını ve umut kapılarını aralayıp yüzümüze bir gülümseme kondurabiliriz.

Zeynep Dizmen ve Eray Hacıosmanoğlu fiziksel sebeplerle geliştiğini düşündüğümüz bazı hastalıklar ile duygusal sebepler arasındaki bağı ortaya koyan bir çalışma ile "her şey için geç olmadan" yapabileceklerimizin peşine düşüyorlar.

 Ruh-beden-zihin üçgenin olağanüstü etkileşiminin izini sürerek sevgisizliğin, değersizlik hissetmenin bizi nasıl içten içe hasta ettiğini, tam tersine sevginin, iyi hissetmenin ve inancın mucizevi iyileştirici gücünü bilimden beslenen bir bakış açısıyla ortaya koyuyorlar.

Hastalıkların Duygusal Sebepleri: Her Şey İçin Geç Olmadan hemen bugünden itibaren başlayabileceğiniz ümide ve iyileşmeye dair yolculuğunuz için bir rehber kitap.

Editörün görüşü
Tabii ki pek çok rahatsızlığın genetik ve fiziksel sebepleri var. Fakat duygular da pek çok rahatsızlıkta tetikleyici rol oynuyor. İşte bu kitapta hangi hastalıkların altında hangi duyguların yattığına dair ilginç notlar ve çözüm önerileri bulunuyor...
En önemli cümle
Size bir müjde vermek istiyoruz: Hasta olmadan önce ruhunuzu, sonra da duygudan kaynaklı o olası hastalıkları hiç olmadan önleyebilirsiniz! Her şey için geç olmadan, hastalıkların duygusal hikâyeleriyle tanışmaya hazır mısınız?
Bu kitap neden önemli
Hastalıkların altında yatan psikolojik sebepler bir süredir çoğumuzun gündeminde. Ancak meseleye "stres mideme vuruyor"dan daha ileri bir noktadan bakıp duygularımızı önce fark edip ondan sonra hangi duygunun bedende neye tekabül edebileceğine bakmak gerekiyordu. Her Şey İçin Geç Olmadan bedenimizin verdiği sinyalleri ve bunların hangi duyguya karşılık geliyor olabileceğinin bilimsel kaynaklar ve pratik tecrübe eşliğinde araştırılmasıyla oluşmuş öncü bir çalışma.
Anahtar kelime
Duygular, Astım, Alerji, Epigenetik

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
can-9786050848793.jpg

Can

Andrey Platonov
Timaş Yayınları
125.00 TL