Mutluluk Psikolojisi Ve Stresle Başa Çıkma - Timaş Yayınları

mutluluk-psikolojisi-ve-stresle-basa-cikma-9786050823837.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Mutluluk Psikolojisi Ve Stresle Başa Çıkma

Ruhsal ve bedensel sağlık için kendini tanımak
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: Psikoloji Kitaplığı
Diziler: Psikoloji
Sayfa / Ebat: 184s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Ağustos’16 / Kasım’23
Baskı Sayısı: 35
ISBN: 978-605-08-2383-7
Barkod: 9786050823837
150.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

İnsan bedensel ve ruhsal olarak her an dışarıdan gelecek etkilere açıktır. Hatta bazı durumlarda ruhsal halini tümüyle bu uyaranlar belirleyebilir. Çünkü her bir etki ve uyaran, insanın bedensel ve ruhsal dengesini, düzenini, uyumunu etkiler. İnsanın içindeki mekanizma, bilinçli ya da bilinçsiz olarak bu dengeyi koruyan sistemler, dengeyi ve uyumu sağlamak, sürdürmek için sürekli çaba harcar. Bu çabaların yetersiz kaldığı noktada da stres ortaya çıkar.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Mutluluk Psikolojisi ve Stresle Başa Çıkma adlı kitabıyla hem insanın stresle olan ilişkisine hem de stresi nasıl mutluluğa dönüştüreceğimize odaklanıyor. Bu mücadele esnasında insanın kendi kişiliğini karakterini daha iyi tanıması gerektiğini vurgulayarak, aslında tümüyle bize özgü bir mücadele yolu çizmiş oluyor.

Her şey, önce kendini değiştirmekle başlıyor. Stresin mutluluğa dönüşebileceği her bir noktada bu kitabın rehberliğinden faydalanmak elinizde.

Editörün görüşü
Türkiye'de yazılmış stresle ilgili ilk kitaplardan biri. Yıllardır çok sayıda okura yardımcı olmuş bir kaynak.
En önemli cümle
Seviyeli, başarılı ve mutlu yaşamak öncelikle bizim vereceğimiz kararlara bağlı olduğuna göre, dünyayı değiştirmek yerine kendimizi değiştirmeye öncelik vermeliyiz. Bu kitabın amacı beynimizle davranışlarımız, duygularımız, düşüncelerimiz arasındaki bağlantıları göstererek rehber olmaktır.
Bu kitap neden önemli
Nevzat Tarhan Mutluluk Psikolojisi ve Stresle Başa Çıkma kitabında günümüz insanlarının en büyük sorunlarından biri olan stres konusunu masaya yatırıyor. Stresin belirtilerini, kimyasını, kişilikle ilişkisini, nasıl hasta ettiğini, çocuklarda, gençlerde, iş hayatında, aile ilişkilerinde stres sebeplerini ve bunlarla başa çıkma yollarını ele alıyor.
Anahtar kelime
Mutluluk, Stres Yönetimi, Zekâ, Evlilik, Bağımlılık, Maneviyat, Uyku

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
can-9786050848793.jpg

Can

Andrey Platonov
Timaş Yayınları
125.00 TL