skip to Main Content
Geleceğin Suçları

Geleceğin Suçları

Dünyanın en iyi korunan nükleer tesisi, hiç kimse farkına varmadan nasıl sabote edilir?

Milyon dolarlık şirketler neden en gizli kayıtlarını halen kâğıt ortamında tutuyor?

Dünya çapında işlem yapan borsa ve foreks piyasaları hangi yazılımlarla manipüle ediliyor?

İnternetin derinliklerinde aslında neler gizli?

Her gün kullandığınız, bağımlısı olduğunuz internet hizmetleri neden bedava?

Telefonunuza yeni indirdiğiniz oyun neden telefon rehberinize erişmek ister?

Sanal para ve online oyunlar para aklamada nasıl kullanılır?

Önümüzdeki günler, hackerların ve kötü amaçlı yazılımların çağı mı olacak?

Geleceğin Suçları, içinde bulunduğumuz dijital çağda bilgisayar teknolojileri nedeniyle ortaya çıkan yeni suç türleri üzerine bir kitap: Siber saldırılar, bilgisayar virüsleri, hackerlar, kötü amaçlı yazılımlar, uluslararası dijital suçlar… Henüz yayımlanmadan en iyi teknoloji, siber güvenlik ve fütürizm kitabı seçilen ve tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından okunan Geleceğin Suçları, bugünün ve geleceğin dünyasındaki en ilginç siber suçların nasıl organize edildiğini ve bu suçların nasıl engellenebileceğini ele alıyor. Teknolojinin karanlık yönünü keşfetmek ve anlamak isteyenler için.

Geleceğin Suçları, bilgi çağında muhteşem bir risk analizi. Harika bir araştırma. Âdeta bir roman…”

Harvard Business Review

“Bu kitap bağımlılık yapıyor. Hayal bile edilemeyecek siber suç örneklerini bir dedektif misali araştıran Marc Goodman, müthiş bir iş çıkarmış.”

The Washington Post

“Teknolojinin karanlık tarafına bir gezi rehberi.”

New Scientist

Geleceğin Suçları güvenlik güçleri, üst düzey yöneticiler ve teknolojiyi yoğun olarak kullanan herkes için bir başucu kitabı.”

— Khoo Boon Hui, Eski İnterpol Başkanı

Geleceğin Suçları

Kitaptan Alıntılar

"Elbette bilgi teknolojilerine ve güvenliğe ayrılmış devasa bütçelere sahip büyük şirketler, hacker’lar karşısında çok daha başarılı bir savunma yapıyordur, değil mi? Alakası yok. Dünyanın en büyük şirketlerine, sivil toplum örgütlerine ve hükümetlere yönelik yapılan on binlerce saldırı sonunda gördük ki, ne kadar para harcarlarsa harcasınlar, kendi bilgilerini koruma konusunda hiçbiri sizden veya benden daha iyi durumda değil."
"Tüm bu bariz tehlikelere bakınca, insan fişe takılan ve bataryayla çalışan her şeyi küresel bilgi şebekesine eklemeden önce biraz ihtiyatlı bir yaklaşım sergiler diye düşünüyor. Ancak hepimiz, teknolojik her şeye duyduğumuz aşk ile arkamıza bile bakmadan tam gaz yola devam ediyoruz."
"Bunun sonucunda ise, bilgisayar sistemlerine günbegün daha da fazla bağlanmaya başlıyoruz. Nitekim bu bağlantılar da tamamen emniyetsiz ve açıklarla dolu. Yani yirmi birinci yüzyıl bilgi toplumunun, aslında çok zayıf bir temeli bulunuyor. Ancak o temelin üzerine de bir yandan durmaksızın ağır yükler bindiriyoruz. "

Satış Noktaları

Back To Top