skip to Main Content

Zeynep Dizmen Hacıosmanoğlu, lisans eğitimini önce Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’ni tamamladı. Türkiye’nin en önemli sağlık markalarından Eczacıbaşı ve Pfizer ile birlikte sağlık ve hastalık alanında yıllarca eğitim ve uygulama projeleri yürüttü.

Ardından Psikoloji alanındaki Psikoder (CİSED-Ankara) Prof. Dr. Vamık Volkan, Prof. Dr. Cengiz Güleç ve Dr. Cem Keçe’den 2,5 yıl gibi bir süre boyunca Psikanalitik Psikoterapi Eğitimi aldı. Psikokinezyoloji, Recall Healing, Matrix, Psikanalitik ve Bütüncül Psikoterapi, Hastalıkların Duygusal Sebepleri gibi birçok alanda eğitimlere katıldı. Uludağ Üniversitesi Aile Danışmanlığı eğitiminin yanında Yüksek Lisansını Üsküdar Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji alanında tamamladı. Doktorasının başlangıcı olarak Üsküdar Üniversitesi’nde tez sürecindedir. Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji Lisans eğitimiyle birlikte Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek lisansına devam ediyor. Zeynep Psikoloji ve Psikoterapi konusunda uzman bir isim olsa da çok yakında Uzman Klinik Psikolog olarak anılacaktır.

Birçok hastaneye, üniversitelere, özel şirketlere, belediyelere ve kuruluşlara konferanslar, seminerler ve eğitimler verdi. Yüzlerce bilimsel ve eğitici makaleyi kaleme aldıktan sonra yazarlığının yükselişi olarak bir giriş mahiyetinde ilk kitabı olan Bir Annenin Doğuşu kitabını kaleme aldı. Eşi Eray Hacıosmanoğlu ile birlikte Hastalıkların Duygusal Sebepleri: Her Şey İçin Geç Olmadan adlı kitabı kaleme aldı. Şimdilerde Eray Hacıosmanoğlu ile birlikte Psikosanat markası altında çalışmalar yürütüyor. Asya adında bir kız çocuğu annesi. 

 

 

Yazarın Kitapları

Back To Top